Günde Kaç Saç Dökülmesi Normal

Günde Kaç Saç Dökülmesi Normal?

Saçlar, sahip oldukları yapından dolayı dökülebilmeye müsaittirler. Saçların dökülmesi erkeklerde ve kadınlarda her yaş grubunda farklı nedenlere bağlı olarak görülebilir. Uzmanlar tarafından açıklanan verilere göre günde 60 ila 100 arasında saç dökülmesi normal olarak kabul edilirken, bu ortalamanın üzerinde saç dökülmesi yaşayanlar için tehlike çanları çalmaya başlıyor demektir.

Günde kaç tel saç dökülmesi normal olarak kabul edilir şeklinde sıkça soruların soruluyor olmasıyla birlikte, ortalamanın üzerinde saç kaybı yaşayanların ilerleyen zamanlarda kellik başta olmak üzere saç dolayısıyla ortaya çıkabilecek sorunları yaşayabilmeleri sonucu ortaya çıkar.

Saçların günlük dökülmeden daha fazla döküldüğünü görmek için saç tellerini gözlemlemek gerekiyor. Her tip saçın dökülebiliyor olmasından dolayı, bu gözlemin her kişi tarafından belirli aralıklarla yapılması gerekir. Saç dökülmesi normalin üzerine çıktığında kendini belli etmeye başlar.

Saçlarımın Normalin Üzerinde Dökülmeye Başladı Ne Yapmam Gerekiyor?

Günlük normal saç dökülmesinden daha fazla dökülme ani bir şekilde başladıysa, bunun en doğru sonucunu öğrenebilmek için saç uzmanlarına ve dermatologlara giderek muayene olmanız gerekiyor. Saçlar dökülmeye bir kez başladıkları andan itibaren, dökülmenin süreklilik kazanmaması adına bakımlarına özen göstermeniz gerekliliği bulunuyor.

Saçların bakımının doğru yapılmasıyla beraber dökülme sorunu ortadan kaldırılabilir. Saçlara yapılan bakımın önemli olduğu kadar vücut sağlığına dikkat edilmesi ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek de saçlara olumlu anlamda katkı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir