gögüs büyütme egzersizleri

Gögüs Büyütme Egzersizleri

Kadınlar İçin En Etkili Gögüs Büyütme Egzersizleri

Gögüs büyütme egzersizleri ile evde kolayca uygulama yaparak istediğiniz sonuçlara kısa sürede ulaşabilirsiniz. Yazımızın sonunda bu konuda detaylı bir program tavsiyemiz var. Göğüsler kadın bedeninin en estetik ve ilgi çekici bölgesi, dolayısıyla her kadın büyük ve şekilli göğüslere sahip olmak istiyor, ancak ne yazık ki her kadının böyle göğüslere sahip olduğunu söyleyebilmek zor. Küçük göğüsler kadınların kendini ciddi anlamda kötü hissetmesine hatta komplekse girmesine dahi neden olabilir.

Eğer siz de küçük göğüslü olmaktan yakınıyorsanız bu durum karşısında çaresiz değilsiniz, zira göğüs büyütme yöntemleri bitkisel çözümler ile göğüslerinizin istediğiniz ölçülere gelmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca göğüs büyütme ameliyatları ile kıyaslanınca hem daha risksiz hem de çok daha ucuza mal olan göğüs büyütme bitkisel çözüm alternatifleri kolay uygulanışları ile de ilk tercihiniz olmalı.

Bitkiler ile Göğüs Büyütme Yöntemleri

Göğüs büyütme konusunda başvurulabilecek en makul yöntem yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bitkiler. Bu nedenle memeler nasıl büyütülür diyorsanız göğüs büyüten bitkilere göz atmanızda fayda var. İşte en etkili göğüs büyüten bitkilerden bir kaçı.

Çemen otu: Çemen otu son derece zengin bir bitki, hem vitaminler hem de mineraller içeriyor ayrıca içerisinde bulunan diosgenin maddesi göğüslerin büyümesine yardımcı oluyor.

Rezene tohumu: Birçok hastalığın doğal tedavisi için kullanılan rezene tohumu aynı zamanda göğüs büyütmek ve anne sütünü artırmak için de kullanılıyor.

Susam yağı: Göğüs büyütme bitkisel çözüm alternatiflerinden biri olan susam yağı ile göğüslerinize düzenli masaj yaparak büyüme elde edebilirsiniz. Bu arada susam yağı göğüs büyütme kremleri için de kullanılan ana maddelerden biri.

göğüs büyütme

Göğüs Büyütücü Egzersizler Resimli Anlatım

Göğüsleri ameliyatsız büyütmenin yollarından biri de egzersizler. Düzenli olarak yukardaki resimlerde gösterilen meme büyütme egzersizleri ile göğüslerinizin büyümesini sağlayabilirsiniz. Göğüs büyütmek için ameliyat olanların sayısı oldukça fazla olmakla birlikte, göğüslerinden memnun olmayan kadınlar oldukça fazla sayıdadır. Göğüs büyüme egzersizleri ile birlikte daha büyük göğüslere doğal yollarla kavuşabilmek mümkün hale geliyor. Dogal yollarla gögüs büyütme yöntemlerinden biride günlük yapılan egzersizler

Wall-Up: En kolay yapılabilen göğüs büyütme egzersizidir. Şınav hareketiyle benzerlik göstermekle birlikte, Wall-Up hareketinde duvardan destek alınmaktadır. Ayaklar omuz genişliğinde açılarak, avuç içlere duvara yönelecek şekilde kollar duvara yaslanır. Burun duvara değene kadar kollar dirseklerden itibaren bükülür, burun duvara kadar geldiğinde 10 saniye beklenir ve hareket tekrarlanır. 5 tekrar başlangıç için yeterlidir.

Flys: Flys hareketi, ağırlıklarla yapılabilen bir harekettir. İki ağırlık iki ele alındıktan sonra, kollar yere paralel olana dek açılır. Ardından kollar, göğüsün üzerinde birleşecek şekilde kaldırılır. Flys hareketinin tam anlamıyla etki edebilmesi için setler yapılırken kollar düz olmalıdır.

Rotation Push-Up: Normal şınav çekerek Rotation Push-Up hareketine başlanır. Şınav esnasında yukarı kalkıldığında, düz vücut pozisyonu alınır. Sol kol düz olacak şekilde yukarıya doğru açılır ve vücut da kolay beraber döndürülür. Sonrasında kol indirilerek şınav pozisyonuna geri dönülür. 10 tekrar yeterli olacaktır.

Evde Göğüs Büyütme Egzersizleri

Göğüs büyütme egzersizleri evde yapılan egzersiz çeşitleri olarak uygulanabilir yöntemlerdir. Kişiye sağladığı pek çok yarar bulunur. Özellikle kişinin kendi vücuduyla barışık olmasını sağlayarak, kısa zamanda fit bir görünüm verecektir. Yine göğüslerinin boyutundan memnun olmayan kadınlara yönelikte evde yapılacak pek çok egzersiz bulunur.

5 dakika aralıklarla 20 x 4 Toplam 60 Defa

göğüs büyütme yöntemleri

5 dakika aralıklarla 5 x 4 Toplam 20 Defagöğüs büyütme hareketleri

5 dakika aralıklarla 10 x 4 Toplam 40 Defa

doğal göğüs büyütme

5 dakika aralıklarla 5 x 6 Toplam 30 Defa  şınav egzersiz hareketleri

Evde göğüs nasıl büyütülür diye düşünen kadınlara, bu egzersiz yöntemleri çare olacaktır.

Evde En İyi Göğüs Büyütme Çalışmaları

Evde göğüs büyütme yöntemleri kadınları memnun edecek türden iyi sonuçlar sağladığı biliniyor. Tabi bu sonuçları görebilmek adına, egzersizleri düzenli olarak yapmanız gerekir. Düzensiz yapılan ve belli bir sürede olmayan egzersizlerin, işe yarama olasılığı çok düşüktür. Öncelikle bazı klasik hareketlerin göğüslerin durumunu iyi hale getirdiğini belirtmekte fayda var. Özellikle şınav hareketi göğüslerin kısa süre içinde toparlanarak, boyutlarının büyümesine olanak sağlıyor.

Tabi bunun için doğru şınav hareketlerini uygulamaya devam etmelisiniz. Çok fazla efor harcanması gereken bu hareketi yapmak için yeterli gücü kendinizde bulamayabilirsiniz. Bunun yerine diğer alternatif hareketleri de deneyebilir, bunlar sayesinde de evde göğüsleri büyütme için sonuçlar alabilirsiniz.

dumbell fly göğüs

Dambıl Kullanarak Göğüs Büyütme:

Dambılla göğüs büyütme hareketinde sırt üstü yere yatarak, dambılları kendinize doğru çekmeniz gerekir. Oldukça zor görünen bu egzersiz çeşidi, tüm kol ve göğüs bölgesinin çalışmasını sağlayacaktır.

Öte yandan alacağınız sonuçları hızlı bir biçimde görebilir ve kaslarınızın da kuvvetlenmesini sağlayabilirsiniz. Tabi bu hareketi yapmadan önce, sırtınızın korunmasına özen göstermelisiniz. Çünkü ağır olan dambıllarla yapılan hareket sırasında sırt bölgenizin yere teması daha kuvvetli olacaktır.

Sert zeminler yerine yumuşak zeminler kullanarak sırtta beliren acıları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Çökme Hareketi:

meme egzersiz hareketleri

Göğüs nasıl büyütülür evde diye merak edenler için, çökme hareketinin de oldukça işe yaradığını belirtmekte fayda var. Bu hareketi yapmak için bir sandalye veya koltuğa ihtiyaç vardır. Sandalyeyi arkanıza alarak ellerinizi sandalyenin üstüne koymanız gerekir.

Daha sonra burada ters çökme hareketi yaparak, aşağı ve yukarı kalkmalısınız. Tabi bu çökme hareketi tüm vücudu kapsayacak şekilde olmalıdır. Kalça da hareket ederek tüm vücutla birlikte yere çökmelisiniz.

Bu hareketi her gün 10 dakika kadar yapmanız yeterli olacaktır. Ama kullandığınız zeminin sert bir zemin olmasına dikkat etmelisiniz.

göğüs egzersiz hareketleri doğru gögüs büyütücü egzersizler

Dikey Şınav Hareketi:

Son zamanların popüler olan egzersizlerinden biri de dikey şınav hareketidir. Dikey şınav hareketini kullanarak göğüs ve sırt bölgesinin çalışmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kollarında çalışmasını sağlayarak, kol bölgesindeki yağların ortadan kalkmasında sonuçlar alabilirsiniz.

Bu hareketi yapmak için duvarda şınav hareketi almalısınız. Normal bir şınav hareketinden farksız olan bu harekette, duvardan destek alacaksınız. Kollarınızla bu hareketi yaparken burnunuza gelinceye kadar kendinizi eğmeye özen gösterin.

Daha sonra da tekrar kendinizi geriye atmanız gerekecektir. Bu hareketi günlük olarak 5 dakika süre boyunca yapmanız yeterli olacaktır.

Tavsiyemiz Didem Ersöz’ün Göğüs Büyütme Mucize Kitabında anlattığı en etkili gögüs büyütme egzersizleri ayrıca bitkisel çözüm önerileri. Bu kitabı okuyup uygulamanız sizlere farklı bir bakış açısı kazandıracaktır. Aşağıdaki butonu tıklayarak e kitabı inceleyebilirsiniz.

E-Kitabı Hemen İncele!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir