Göğüs Büyütme Egzersizleri Evde

Evde yapılan egzersiz çeşitlerinin kişiye sağladığı pek çok yarar bulunur. Özellikle kişinin kendi vücuduyla barışık olmasını sağlayarak, kısa zamanda fit bir görünüm verecektir. Yine göğüslerinin boyutundan memnun olmayan kadınlara yönelikte evde yapılacak pek çok egzersiz bulunur.

Evde göğüs nasıl büyütülür diye düşünen kadınlara, bu egzersiz yöntemleri çare olacaktır.

Göğüs Büyütme Egzersizleri Evde

Evde Göğüs Büyütme Çalışmaları:

Evde göğüs büyütmenin kadınları memnun edecek türden iyi sonuçlar sağladığı biliniyor. Tabi bu sonuçları görebilmek adına, egzersizleri düzenli olarak yapmanız gerekir. Düzensiz yapılan ve belli bir sürede olmayan egzersizlerin, işe yarama olasılığı çok düşüktür.

Öncelikle bazı klasik hareketlerin göğüslerin durumunu iyi hale getirdiğini belirtmekte fayda var. Özellikle şınav hareketi göğüslerin kısa süre içinde toparlanarak, boyutlarının büyümesine olanak sağlıyor.

Tabi bunun için doğru şınav hareketlerini uygulamaya devam etmelisiniz. Çok fazla efor harcanması gereken bu hareketi yapmak için yeterli gücü kendinizde bulamayabilirsiniz. Bunun yerine diğer alternatif hareketleri de deneyebilir, bunlar sayesinde de evde göğüsleri büyütme için sonuçlar alabilirsiniz.

Göğüs Büyütme Egzersizleri Evde

Dambıl Kullanarak Göğüs Büyütme:

Dambılla göğüs büyütme hareketinde sırt üstü yere yatarak, dambılları kendinize doğru çekmeniz gerekir. Oldukça zor görünen bu egzersiz çeşidi, tüm kol ve göğüs bölgesinin çalışmasını sağlayacaktır.

Öte yandan alacağınız sonuçları hızlı bir biçimde görebilir ve kaslarınızın da kuvvetlenmesini sağlayabilirsiniz. Tabi bu hareketi yapmadan önce, sırtınızın korunmasına özen göstermelisiniz. Çünkü ağır olan dambıllarla yapılan hareket sırasında sırt bölgenizin yere teması daha kuvvetli olacaktır.

Sert zeminler yerine yumuşak zeminler kullanarak sırtta beliren acıları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Çökme Hareketi:

Göğüs Büyütme Egzersizleri Evde

Göğüs nasıl büyütülür evde diye merak edenler için, çökme hareketinin de oldukça işe yaradığını belirtmekte fayda var. Bu hareketi yapmak için bir sandalye veya koltuğa ihtiyaç vardır. Sandalyeyi arkanıza alarak ellerinizi sandalyenin üstüne koymanız gerekir.

Daha sonra burada ters çökme hareketi yaparak, aşağı ve yukarı kalkmalısınız. Tabi bu çökme hareketi tüm vücudu kapsayacak şekilde olmalıdır. Kalça da hareket ederek tüm vücutla birlikte yere çökmelisiniz.

Bu hareketi her gün 10 dakika kadar yapmanız yeterli olacaktır. Ama kullandığınız zeminin sert bir zemin olmasına dikkat etmelisiniz.

Göğüs Büyütme Egzersizleri Evde Göğüs Büyütme Egzersizleri Evde

Dikey Şınav Hareketi:

Son zamanların popüler olan egzersizlerinden biri de dikey şınav hareketidir. Dikey şınav hareketini kullanarak göğüs ve sırt bölgesinin çalışmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kollarında çalışmasını sağlayarak, kol bölgesindeki yağların ortadan kalkmasında sonuçlar alabilirsiniz.

Bu hareketi yapmak için duvarda şınav hareketi almalısınız. Normal bir şınav hareketinden farksız olan bu harekette, duvardan destek alacaksınız. Kollarınızla bu hareketi yaparken burnunuza gelinceye kadar kendinizi eğmeye özen gösterin.

Daha sonra da tekrar kendinizi geriye atmanız gerekecektir. Bu hareketi günlük olarak 5 dakika süre boyunca yapmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir