Genetik Saç Dökülmesi Önlenebilir Mi?

Genetik Saç Dökülmesi Önlenebilir Mi?

Genetik yolla aktarılan hastalıklar olduğu gibi genetikle aktarılan saç dökülmesi sorunu da günümüzde oldukça yaygın durumdadır.

Genetik saç dökülmesi yaşla sınırlı kalmayan bir sorun olduğu gibi etkisi hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilir. Erkeklerde, kadınlara oranla daha sık genetik saç dökülmesi görüldüğü tespit edilmiştir.

Genetik saç dökülmesi belirli bir oranda önlenebilir olduğundan dolayı, saç dökülmesine karşı doğru müdahale edilmesiyle başarılı sonuçlar alınabilir. Saç dökülmesinin genetik kaynaklı olması sebebiyle olması gerekenden daha erken yaşta saç dökülmeleri başlayabilir.

Genetik saç dökülmesi erken müdahale sonucunda önlenebilir bir sorun halini alıyor. Saçlarda tamamen kayıp, uzama sorunu ve seyrekleşme yaşanmadan problemin ortadan kaldırılmasıyla saçlarda mevcut olan kayıp tehlikesi aşılabiliyor.

Genetik saç dökülmesi durdurulabilir mi?

Genetik Sebepli Saç Dökülmemi Tamamen Bitirmek İstiyorum Ne Yapmam Gerek?

Genetik saç dökülmesinin önlenebilmesi mümkün olsa da, diğer saç dökülmesine karşı alınacak önlemlerden daha çok özen gösterilmesi gerekiyor. Tek başına ürün kullanımıyla genetik saç dökülmesi önlemeyeceği gibi her detaya dikkat etmek gerekiyor.

Sal Palmetto, İsoflavon, Procapil ve Finasterid etken maddelerini barındıran ürünler; sprey ve tablet formunda bulunabiliyor.

Genetik saç dökülmelerine karşı kullanılacak olan ürünleri desteklemek amacıyla saçlar için doğal yöntemlerin uygulanması da doğru bir yaklaşımdır.

Saçlara masaj yapma, doğru kurulama, kırılganlık sorununu oluşturabilecek ürünleri kullanmama ve saçları dinlendirme genetik saç dökülmesinde etken ürünlerin kullanılmasıyla beraber etkili sonuç verebiliyor.

Genetik Saç Dökülmesi Önlenebilir Mi?

Konu ile ilgili diğer sorulardan biri ile yorum yapabilirsiniz.

Genetik Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Genetik saç dökülmesinden kaynaklı olarak yaşanan saç dökülmesi oldukça yüksek bir yüzdeye sahiptir. Erkeklerde genetik saç dökülmesi oranı %70-80’lere kadar ilerlemiş durumda olmakla beraber, kadınlar için ise bu arada %30-40 seviyesinde görülüyor. Genetik olarak bir sonraki nesle aktarılan saç dökülmesi sorunu ırsi saç dökülmesi olarak da halk arasında bilinir. Aileden birinde saç dökülmesi bulunuyorsa bu durum, kesin olarak sizin de saç dökülmesi yaşayacağınız anlamına gelmez. Genetik saç dökülmesinin şiddetini artıracak farklı unsurlar bulunuyor olduğundan dolayı tüm bu olumsuz durumların birleşmesiyle, geri dönüşü olmayan bir saç kaybı yaşanabilir. Genetik saç dökülmesine karşın önlemler alınmasıyla, saç genetik kayıplı saç kayıpları bir nebze de olsa azaltılabilir.

Saç Dökülmesinin Genetik Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Genetik sebebiyle saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için, saç dökülmesi oldukça erken yaşlarda başlar. 20’li yaşların başında ortaya çıkan saç dökülmelerinin pek çoğu genetik kaynaklıdır. Genetik saç dökülmesi olup olmadığını öğrenebilmek için saç uzmanları tarafından gerekli kontrollerin gerçekleştirilmesi gerekir. Saç dökülmesi genetik sebeple başladığında; şakak kısmında açılma, saçta uzamam, saç tellerinde incelme ve saçta matlaşma gibi diğer sorunlar da beraberinde gelir. Genetik saç dökülmesini önlemek adına procapil maddesi kullanılmalıdır. Procapil maddesi, genetik kaynaklı saç dökülmelerine karşı bir çözüm yöntemi olduğundan dolayı, içeriğinde bu maddeyi bulunduran ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Genetik saç dökülmesinin önlenmesi bu sayede sağlanabilir.

Genetik Saç Dökülmesi Ne Zaman Durur?

Genetik kaynaklı ortaya çıkan saç dökülmesi sorunu, sıklıkla gözlenen bir durumdur. Genetik kodlarla aktarılmış olan saç dökülmesi sebebiyle hızlı ve şiddetli bir şekilde saç kaybı görülebilir. Özellikle genç yaşa sahip olan kişilerdeki hızlı saç dökülmesiyle kendisini gösteren genetik saç dökülmesi sonucunda istenmeyen sonuçlar oluşabilir. Sahip olunan genetik nedeniyle yaşanan saç dökülmesi problemi, genetik açıdan saç dökülmesi sorununa sahip olan herkeste görülebilecek bir problemdir. Genetik saç dökülmesinin kendiliğinden durabilmesi mümkün değildir. Zaman içerisinde genetik saç dökülmesine bağlı olarak saç köklerinin kalitesi azalacağından dolayı, 2-3 cm’i geçmeyen saçlarla karşı karşıya kalabilmek mümkündür. Saçların bu seviyeye gelene kadar dökülmüş olması sebebiyle, yoğun miktarda saç kaybının yaşanması da olasıdır.

Genetik Saç Kaybı Yaşıyorum Kel Olmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

Genetik saç kaybınızın olduğunu düşünüyorsanız, bir an önce saç kaybını minimum seviyeye indirgeyebilmek için doğru ürünleri kullanmaya başlamanız ve saçlarınıza olabildiğinde bitkisel bakım yapmanız gerekiyor. Genetik saç dökülmesinde sorunun kaynağı olan DHT’nin engellenmesi gerekiyor. DHT’yi engelleyen maddeleri içeren takviye ürünlerin kullanımıyla birlikte genetik saç dökülmesi durdurulabilmesi mümkün oluyor. Normal bir saç dökülmesinden farklı olduğundan dolayı, sadece belirli ürünlerin kullanımıyla genetik saç dökülmesi durdurulabiliyor. Hiçbir ürün kullanmadan saçların belirli bir süre dökülüp tekrar çıkacağını düşünme fikri genetik saç dökülmesi için oldukça yanlış bir düşüncedir.

Genetik Saç Dökülmesi Kesin Çözüm Var mı? Durdurulabilir mi?

Genetik sebebiyle yaşanan saç kayıpları her geçen gün daha fazla sayıda görülüyor olduğundan dolayı, genetik saç sorunu yaşayanlar için çözüm yöntemleri aranıyor. Genetik dolayısıyla meydana gelen saç dökülmelerinde her zaman erken teşhis ve erken müdahale büyük bir önem taşıyor. Saç analizinin uzmanlar tarafından yapılmasıyla, genetik saç dökülmesi sorunu olup olmadığının tespiti yapılabiliyor. Genetik saç dökülmesine karşı oldukça etkili kesin çözümler bulunuyor. Genetik sebepli saç dökülmesini kademeli olarak ortadan kaldıran yöntemlerin uygulanması sayesinde, dökülme durdurularak saçlarda tahribatın önüne geçilebiliyor.

Genetik Saç Dökülmesi için Sonuç Veren Uygulamalar Neler?

Genetik saç dökülmesi yaşayanlar için saç dökülmesinin şiddetine, yaşa ve dökülme sıklığına bağlı olarak farklı içerikli özel ilaç ve solüsyonların kullanılabilmesi mümkün. Genetik saç dökülmesi kaynaklı olarak yaşanan dökülmeleri belirli bir orana kadar durdurabilmenin mümkün olmasıyla birlikte, ilerleyen zamanlarda tekrar nüksedebilecek bir problem halini alabiliyor. Genetik saç dökülmesi sebebiyle tamamen saç kaybı yaşanabilmesi de olası hale geliyor. Genetik saç dökülmesine kesin çözüm olarak uygulanabilecek tek yöntem, saç ekimi oluyor. Saç ekimi haricinde uygulanacak yöntemlerle genetik sebebiyle oluşan saç dökülmesinin durdurulabilmesi ve belirli bir miktarda önüne geçilebilmesi mümkün olsa da uzun vadede saç ekimi en iyi çözüm halini alıyor. Genetik sebebiyle saç dökülmesinin ardından saçların kalitesinde mevcut olan azalma sebebiyle, saçların yapısı zayıflayabiliyor.

Bir sonraki yazımızda aşağıdaki sorulara yer vereceğiz bu konu ile ilgili yorumlarınız bizim için değerli.

Genetik saç dökülmesi nasıl anlaşılır?

Genetik saç dökülmesi kaç yaşında başlar?

Kadınlarda genetik saç dökülmesi nasıl önlenir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir