Genetik Saç Dökülmesi Nasıl Anlaşılır

Genetik Saç Dökülmesi Nasıl Anlaşılır?

Genetik saç dökülmesi sanılan fakat başka sebeplerden ileri gelen saç dökülmeleri de mevcuttur. Bu noktada genetik saç dökülmesinin anlaşılabilmesi adına dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur.

Türkiye’deki saç dökülmelerinin pek çoğu genetik nedenlerden ileri gelir. Ailesel kalıtım yoluyla geçen genetik saç dökülmesi sebebiyle ilerleyen yaşlarda saçların tamamen kaybedilebilmesi olasıdır. Aile bireylerinde saç dökülmesi bulunan kişilerde görülme oranı çok daha yüksek olan genetik saç dökülmesi problemi, herkeste görülebilen bir problem değildir.

Genetik Saç Dökülmesi Nasıl Anlaşılır Forum

Saçlarım Dökülüyor Fakat Genetikten mi Bilmiyorum Ne Yapmam Gerek?

Genetik saç dökülmesinin sebebi olan DHT hormonunun engellenerek genetik saç dökülmesi sorununun önüne geçilebilir. Genetik saç dökülmesi olup olmadığını anlamak için ise saçların erken yaşta dökülüp dökülmediğine bakılmalıdır. Genetik kaynaklı saç dökülmesi genellikle erken yaşta başlar.

Ergenlik döneminde veya ergenlik döneminin bitimine yakın bir dönemde başlayan şiddetli saç dökülmeleri, genetik saç dökülmesinin işaretçisidir.

Genetik saç dökülmesinin etkisini en çok gösterdiği yaş ise 40 yaştır. Genetik sebebiyle kalıtsal olarak bulunan saç dökülmesini engelleyebilmek için DHT hormonunu sorununu aşmak gerekiyor. Saçların köklerini DHT hormonunu engelleyici bilimsel maddeler için ürünlerle engelleyebilmek mümkündür.

Bilimsel olarak geliştirilmiş formül içeren ürünlerin düzenli kullanımıyla beraber, saçlara gösterilecek doğal bakım uygulamaları sayesinde güzel görünümlü saçların korunabilmesi mümkündür. Genetik saç dökülmesi sebebiyle önlem alınmadığı takdirde ise kel kalabilmeye kadar giden sorunlar zinciri baş gösterebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir