Evliliğin Bitmemesi İçin Ne Yapmalı
Evliliğin Bitmemesi İçin Ne Yapmalı? 2 Önemli Tavsiye

Evliliğin Bitmemesi İçin Ne Yapmalı?

Evliliğin bitmemesi için ne yapmalı diye düşünüyorsanız burda anlatacaklarımız hayatınızda dönüm noktası olacak. Evliliklerin günümüzde oldukça kısa süreli bir şekilde bitmesi bir toplum sorunu olarak gösterilse de bu konu üzerine sürdürülen çalışmalar ile evliliklerin temelden nasıl sarsıldığı, düzeltilmesi ya da bitmemesi için yapılması gerekenler hakkında çeşitli bilgilerin paylaşıldığı ifade edilmekte.

Özellikle son zamanlarda evliliğin bitmemesi için dua arayışlarında bulunan kişiler durumun ciddiyeti hakkında bilgi edinmemize olanak sağlıyor. Her alanda doğal çözüm önerileri sağladığı gibi evlilik konusuna da doğal çözüm olanakları sağlayan Kur’an’ı Kerim ve hadisler, evliliklerin sonlanmakta olan hali yerine mutlu, huzurlu ve şenlik dolu yuvaların kazanılmasına olanak sağlamakta.

evliliğin bitmemesi için dua
evliliğin bitmemesi için okunacak dua ve dua arayışları

Evliliğin Bitmemesi için dua arayışına giren kişiler için bir yazı hazırlamak istiyoruz. Özellikle din açısından ibadet olarak da kabul edilen evlilik kurumunun sağlam temeller altında bulunması hem toplum açısından hem dinsel açıdan özellikle önemli bir aşamada olduğunu söyleyebiliriz.

Evliliklerin bitme aşamasına gelmesine neden olan etmenler arasında ilk sırayı maddi konulardan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Her sorunun halledilebileceği gibi maddi sorunlarında halledilebileceğini dile getiren uzmanlar; evli çiftler için özellikle heyecanlarının kesinlikle bitirmemelerini önermektedir.

Kadın ya da erkeğin ağzından sürekli boşanma laflarının çıkması evliliği riske düşürdüğü gibi psikolojik olarak da derinden bir etkilenmenin meydana gelmesine neden olmakta. Bir diğer öneride ise ne olursa olsun eşler birbirleri ile gerçekleşmesi zor olan durumlar üzerinden inatlaşmamalıdır.

Yapılan her tartışma, her sitem ya da her şikayet çiftlerin evlilikten soğumasına neden olduğu gibi boşanma işlemlerinin de hız kazanmasına neden olmakta.

Evliliğin Bitmemesi İçin Hangi Dualar Okunmalıdır?

Kutsal günlerde yapılan duaların her zaman kabul olduğu, her daim olumlu etkiler meydana getirdiği görülmüştür. Evliliği riskli aşamada olan kişiler Cuma günleri öğle namazından önce okunan sala vaktinde bu duayı bir kağıt üzerine yazıp duayı koluna asarsa tehlikede olan evliliği en kısa zamanda eski düzenine kavuşacaktır.

Duadan bahsedecek Olursak;

Bismillâhirrahmânirrahîm.
Elhamdü-lillahillezi halekas semavati vel ardi ve cealez zullümati ven nuru sümmellezine keferu bi Rabbihim ya’dilun. Ya Hayyü Ya Kayyum. Ya zelcelali vel-ikram. Hasbiyallahü ve ni’mel Vekil. Ni’mel Mevla ve ni’men Nasir. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billâhil Aliyyil Azîm. Ve sallalâhü ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ve selleme”

Eğer kişiler gerçek anlamda boşanmak istemiyor ve içlerinden gelerek bu dua ile evliliklerini eski düzenlerine kavuşturmak istiyorlar ise içlerinden gelerek, gerçekten isteyerek duada bulunmaları gerekmektedir.

Bununla beraber kesinlikle eşler ile olan yatak ayrılmamalı, eşlere cinsel anlamda zarar verecek herhangi bir yaptırımda bulunulmamalı. Aile faktörü, evliliklerin dağılmasına büyük oranda etki etmektedir.

Ailelerin evlilik dağıtmasına izin vermeyerek eşlerin evlilikleri için bekası için gerekirse hem kendi aileler ile, hem de eşlerin aileleri ile bir görüşme yapılabileceğini belirtmek istiyoruz. Bununla ilgili tavsiye edeceğimiz kitaplardan biride “evliliğimi kurtar kitabı” kitabı inceleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir