Evliliğimi Nasıl Kurtarabilirim
Evliliğimi Nasıl Kurtarabilirim? 5 Gizli Tavsiyeyi Oku

Evliliğimi Nasıl Kurtarabilirim?

Günümüzde aşka dayalı evliliklerin giderek artış göstermesi ileri ki günlerde bazı sorunların meydana gelmesine neden olmakta. Şartların her geçen gün değişmesi nedeni ile çalışma hayatı içerisinde yer alan kadınlar, evlilik hayatları içerisinde eşleri ile ya da eşlerin kadınları ile bazı konularda anlaşmazlıklar yaşadığı belirtilmekte.

Ülkemizde boşanma aşamasına gelmiş çiftlerin yaşadığı huzursuzluk problemlerinde anne ve babaların büyük bir etki gücüne sahip olduğu ifade edilmekte. Kaynana ya da kayınpeder sorununun Avrupa’ya oranla ülkemizde büyük bir paya sahip olması evliliklerin olumsuz etkilenmesine neden olmakta.

Aile içi yaşanılan sıkıntılara oranla hala eşini ya da ailesini seven kişiler boşanmaktan ziyade Evliliğimi Nasıl Kurtarırım diye sormaktadır.

Evlilik içi sorunların ailelere yansıtılması durumunda her bir taraf kendi çocuklarının haklı olduğunu iddia etmektedir. Biraz öncesinden de belirttiğimiz üzere ailelerin evlilikler üzerindeki etkisinin oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Aileler, çoğu zaman evliliklerden ziyade çocuklarının mutlulukları ile ilgilendiği gerçeği bulunmaktadır.

Özellikle çiftlerden her ikisi de çalışıyorsa; bazı önerilerimiz olacaktır. İş hayatından arta kalan zamanlarda beraber olmaktan ziyade işe ayrılan vakit kadar çiftlerin birbirlerine vakit ayırmaları gerekmektedir. Bu vakit kimi zaman gün içerisinde telefon görüşmesi ya da öğle yemeklerinin beraber yenmesi şeklinde uygulanabilir.

Evliliğimi Nasıl Kurtarabilirim?

Evlilik Nasıl Canlı Tutulur?

Boşanma potasında olan bir evliliğin canlı tutulabilmesi tamamen kişilerin kendilerine bağlıdır. Evlilik hayatı içerisinde iken öncelikle kişilerin evliliklerine önem, daha sonrasında ise çocuklarına vakit ayırmaları gerekmektedir.

Evlilik sadece çocukları bir arada tutan kurum olmaktan ziyade çiftlerin birbirlerine olan saygı ve sevgilerini yürüttükleri bir kurum olarak bilinmelidir. Evlilikleri canlı tutan etmenler arasında çiftlerin birbirleri ile geçirdikleri baş başa vakitler geldiğini ifade edebiliriz.

Evlilikleri canlı tutacak şey çocuklar değil çiftlerin birbirlerine olan bağları olduğu daima akıllarda bulunması gerekmekte.

Evliliğimi Nasıl Kurtarabilirim sorusu bir bakıma da eşlerin karşılıklı olarak isteyecekleri bir durum olarak gösterilmekte. Sürekli ev ya da iş ortamının evliliklere büyük oranda zarar verdiğini yukarıdaki bölümlerde ara ara değinmeye çalıştık. Evlilikleri kurtarmak adına çiftlerin ara ara olarak dışarı ortamlarda ortak faaliyetler yürütmeleri, herhangi bir kuruluş adı altında ortak gönüllük çalışmaları yürütmenin iyi gelebileceğini hatırlatmak istiyoruz.

Son yıllarda evliliklerin kötü aşamaya gitmesinde cinsel yaşamında büyük oranda katkı sağladığını ifade edebiliriz. Eğer stresli ya da yorgun gün sonlarında çiftler kendini iyi hissetmiyor ya da bir miktar huzursuzluk hissediyorlarsa o günü pas geçmelerini önermekteyiz.

Son yıllarda cinsel sorunlardan kaynaklı boşanma davalarının giderek artması bu konu üzerine hassas bir planlama ortamının oluşturulmasına neden olmakta. Bu gibi adımlar evliliklerin kurtarılmasına olanak sağladığı gibi çiftlerin birbirlerine olan sevgi bağının da artmasına olanak sağlamakta. Unutmadan, birlikteliklerin bozulması ya da daha kuvvetli bir şekilde artması tamamen kişilerin kendilerine bağlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir