Evliliği Kurtarmak İçin Dua
Evliliği Kurtarmak İçin Yapılan Dualar

Evliliğimi Kurtarmak İçin Dualar

Evliliklerde zaman zaman eşler arasında münakaşa hâsıl olabildiği gibi, tek taraflı olarak sıkıntı ve üzüntüler de var olabilir. Evlilikte, eşlerin arasında sorun olmaması evliliği daha iyi bir hale getirmekte ve ömrünü de uzatmaktadır.

Allahu Teâlâ evliliğin faydalı olacağını ayetlerinde belirtmiş olmasıyla beraber uygun yaşa gelenlerin evlenmesine de vurgu yapmıştır. Evliliklerde ortaya çıkan sorunlar için evliğimi kurtarmak için dualar şeklinde arayış içerisinde olanlar günümüzde oldukça fazladır.

Evliliği kurtarmak aileyi kurtarmak eşi getirmek için dua edilmesi elbette büyük bir faydaya sahip olacağından dolayı büyük bir Allahu Teâlâ’ya evlilik için yakarışta bulunmasının da bir karşılığı olacaktır.

Evliliği Kurtarmak için Hangi Dualar Edilebilir?

Evliliğin kurtarılması noktasında yapılabilecek belirli duaların bulunuyor olmasıyla beraber tekrar güzel bir evliliğe sahip olabilmek mümkündür.

Allah katında temiz kalple yapılan duaların kabul olacağı müjdelenmiştir. Evliliği kurtarmak için dualar belirtildiği şekilde okunduğunda evlilikteki tüm kötülükler yuvayı terk edecek ve ferahlık sağlanacaktır. Eşler arasındaki sevginin ve sohbetin artmasında da dualar etkili olacaktır.

Evliliğimi Kurtarmak İçin Dua

“Elhamdü-lillahillezi halekas semavati vel ardi ve cealez zullümati ven nuru sümmellezine keferu bi Rabbihim ya’dilun. Ya Hayyü Ya Kayyum. Ya zelcelali vel-ikram. Hasbiyallahü ve ni’mel Vekil. Ni’mel Mevla ve ni’men Nasir. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billâhil Aliyyil Azîm. Ve sallalâhü ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ve selleme” duası, Cuma gününde sala zamanında temiz bir kağıt üzerine yazılmalı ve evliliği kurtarmak isteyenin koluna asılmalıdır.

“Ve neza’nâ mâ fî sudûrihim min gıllin tecrî min tahtihimul enhâr(enhâru), ve kâlûl hamdu lillâhillezî hedânâ li hâzâ ve mâ kunnâ li nehtediye levlâ en hedânallâh(hedânallâhu), lekad câet rusulu rabbinâ bil hakk(hakkı), ve nûdû en tilkumul cennetu ûristumûhâ bimâ kuntum ta’melûn(ta’melûne)” Araf Suresi/43, evliliği kurtarmak için okunacak dualardan biridir.

Felak-Nas ve Ayet-el Kürsi evliliğini kurtarmak isteyenlerin okuyabilecekleri dualardandır. Namaz sonrasında dua etmeden önce resimlerinizi yan yana koyarak namaz sonrasında duanızı gerçekleştirdikten sonra resimlere doğru üfleyin.

Muavvizeteyn Suresi uyku öncesinde abest alma suretiyle okunarak avuç içerisine üflenerek tamamlanabilir.

Okunacak dualar ile Allah’ın izni ile evlilik kurtulacak ve eşler arasındaki sorunlar yoluna girecektir.

Evliliğimi Kurtarmak için Dualarla Beraber Ne Yapmalıyım?

Dualar, Allah katında evliliğin iyiye gitmesi için yardım istenmesi durumudur. Hiçbir şey yapmadan sadece dua ederek çaba göstermeksizin evliliği kurtarabilmek çok zordur. Evliliğinizdeki sorunları eşinizle konuşmanızın yardımı olduğunu göreceksiniz.

Siz kendinizi sorunlar için değiştirmeye ve daha olgun bir davranış sergilediğinizde karşınızdaki kişinin yani eşinizin de bu şekilde davranacağını göreceksiniz. Karşılıklı olarak eşinizle aranızda iyi bir anlaşmanın olmasıyla birlikte hem siz hem de eşinizin rahatlayacaktır. Mutlu, huzurlu ve bunlarla beraber iyi geçineceğiniz evliliğiniz ömür boyunca devam edebilecek konuma ulaşacaktır.

Biten evliliği kurtarma duasını, sevgi ve muhabbeti sağlamak, yuvanın kurtulması, eşimi kocamı geri kazanmak amacı taşıyan kişiler okumalıdır.

Son tavsiyemiz evliliği kurtarmak için dua öğrenmek ve dua yapma dışında bilinçaltına etki eden özel tavsiyeler veren Ezgi Gezerin Evliliğimi Kurtar Kitabı‘nı okumanız.

Tavsiye E-Kitap Hemen İncele!

Yuvanın kurtulması için okunacak dua nasıl olmalıdır?
Eşler arasındaki soğukluk için okunacak dua nedir?
Biten evliliği kurtarma duası nasıl okunur?
Evliliğin bitmemesi için okunacak dualar
Nihat hatipoğlu evliliği kurtarma duası
Eşler arası muhabbet için dua nihat hatipoğlu
Sevgi ve muhabbeti sağlamak için okunacak dua
Eşimi geri kazanmak için dua
Kocamı geri kazanmak için dua

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir