Evliliğim Bitmek Üzere Ne Yapmalıyım

Evliliğim Bitmek Üzere Ne Yapmalıyım? Diyorsanız Okuyun

Eşler arasında olan tartışmalar boşanma sinyalleri midir? Her ailede tartışma olabilir burada asıl önemli olan yaşanan tartışma o an ne derece sonlandı? Yaşadığınız sorunların üstünü kapatarak ilerlemek evliliğinize vermiş olduğunuz en büyük zarardır.

Sorunun kaynağına inip çözüme kavuşturmak tarafların bir sonraki tartışmalarında bir önceki tartışma konusunun açılmamasına en büyük etkendir. Şunu asla unutmayalım ki çözüme ulaşmayan her sorun bir sonraki tartışmanızda karşınıza tekrar çıkacak ve daha büyük sorunlara gebe olacaktır.

Mutlu bir evlilik için taraflarda olması gereken öncelik: Saygı

Eşiniz ile aranızdaki güçlü bağ bazen kopma noktasına gelse de onun hep orada olduğunu bilirsiniz. İşte tam da bu yüzden yapılır çoğu hatalar. Hayır, eşinizin orada olduğunu bilmeyin ve buna göre hareket edin lütfen.

Her insanın bir sabır sınırı vardır ve bu sınırı geçmeniz durumunda ne yazık ki ikinci bir şans verilmemektedir. Çoğu insanda gördüğümüz en büyük sorun özellikle evlilikten sonra eşlerin birbirine muhtaç olduğu düşüncesidir.

Eşiniz hala bir bireydir ve kendi kararları en önemlisi bir özel hayatı vardır. Sizlerin de tabi ki bir özel alanınız vardır. Bu alanı korumak istemiyor musunuz? Emin olun ki eşiniz de sizler gibi bu alanı korumak istemektedir.

Eşinizi çok seviyor olsanız da yalnız kalmak, kafanızı dinlemek istediğiniz zamanlar olmuyor mu?

Eşiniz de sizinle aynı fikirde fakat bunu itiraf edemiyor çünkü siz ona bu güveni vermiyorsunuz. Tüm ilişkilerde olduğu gibi evlilikte de öncelik saygı ve güvendir. Saygı ve güvenin olduğu yerde sevgi sağlamlığını her daim koruyacaktır.

Saygı ve güven ikilisinin olmadığı yerde ise ne yazık ki sevgi, aşk bir süre sonra tüm saflığını kaybedecek ve o çok sevdiğiniz eşiniz sizden uzak durmaya başlayacaktır. Evliliğim bitmek üzere ne yapmalıyım diye düşünmeye başladığınızda aklınıza ilk olarak eşinize, eşinizin ailesine olan davranışlarınız gelmelidir.

Davranışlar, ilişkilerin sağlıklı ya da sağlıksız ilerlemesine sebep olan unsurlardır. Sizlere kaba ve anlayışsız olan insanlar ile aynı yerde durmak ister miydiniz? Huzur; her toplumda, her bireyin bu hayatta en çok istediği duygudur.

Huzurlu, mutlu bir yuva geleceğe saygın evlatlar yetiştirir. Mutlu bir yuvada ihtiyaç olan öncelik tarafların birbirine saygısı, güveni ve anlayışıdır.

Eşim ile bir sorunumuz yok ailesi beni istemiyor!

Evliliklerin sarsılmasında tarafların etkisi dışında bambaşka bir etki vardır ki sizi oldukça zor ve dayanılması güç bir sürece iter. Bu etki ne yazık ki eşlerin anne-babaları veya ailenin başka fertleri de olabilir.

İnsanlar birbirini sevmek zorunda olmayabilir fakat saygı göstermek hepimiz için altın kural olmalıdır. Böyle bir sorun ile karşılaşmanız durumunda görüşeceğiniz kişi tabi ki eşinizdir. Sakin, sabırlı ve açık olmanız son derece önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir