Evliliği Kurtarmak İçin Yapılacak Dualar

Evliliği Kurtarmak İçin Yapılacak Dualar

Evliliği kurtarmak için yapılacak dualar tercih edilen evliliği kurtarma yollarından birisidir. Bu bağlamda nice örneklerinin olduğu bu dualar, evlilikteki sorunları düzeltme açısından tercih edilebilen bir seçenek olabilir.

İnanç gerektiren bu yöntemler yapılmak istendiğinde, aşağıdaki yöntemler dikkate alınarak duanın okumalarına geçilmelidir. Özellikle duanın okunması gerektiği sayıya dikkat etmek çok önemlidir.

Yuvası Yıkılanlar İçin Dua

Yuvasının yıkılma tehlikesi bulunanlar için bu dua, etkili sonuçlar ortaya çıkarmakta olan bir yöntem olarak biliniyor. Bu duayı her gün boyunca en az 21 en çok 1000 kez okumak gerekecektir. Özellikle aileyi kurtarmak eşi getirmek için dua olarak en etkili olanı diyebiliriz.

Esselâtü  ves selâmü  aleyke  yâ Resûlullâh  huz bi yedi kallet hileti  edrikni ve keremike  yâa nebiyyi rahmetike  veya kâşifel gummeti  ve müferricel kürüb, yâ rahmeten lil âlemin,ya hamil mazlumin hallisni,hallisni, hallisni.”

Eşleri Geri Döndürmek İçin Dua

Evliliği kurtarmak için dualar arasında en etkili olan dualardan biri de bu dua olarak biliniyor. Bu duanın özelliği ise, okunduğu vakit eşlerin hatalarını anlayarak geri dönmesidir. İhlaslı bir kalple okunması gereken dua ise şu şekildedir:

Yühibbunehüm ke hubbillah, vellezine amenu eşeddü hubbel lillah  Ve ellefe beyne kulubihim 1ev enfakte ma fil erdi cemiam ma ellefte beyne kulubihim ve lakinnellahe ellefe beynehüm innehu azizün hakim.

(Burada tekrar niyet edilmelidir)

Ve ma lena ella netevekkele alellahi ve kad hedana sübülena ve lenasbiranne ata ma azeytümuna ve atellahi fel yetevekkelil müteveklkitun.

Eski Huzuru Yakalamak İçin Dua

Evliliğin bitmesine engel olmak ve kaybolan huzuru getirmek içinde duaların gücünden yararlanılabilir. Evdeki kaybolmuş huzuru getirmek adına okunan bu dua Allah (c.c) izniyle kısa sürede etkisini gösterebilir. Bu dua Cuma günü Sela vaktinde okunması gereken bir duadır. Bu dua temiz kağıt üzerine yazılıp kola asılırsa, sonuçlar alınmaya başlanabilir.

Elhamdü-lillahillezi halekas semavati vel ardi ve cealez zullümati ven nuru sümmellezine keferu bi Rabbihim ya’dilun. Ya Hayyü Ya Kayyum. Ya zelcelali vel-ikram. Hasbiyallahü ve ni’mel Vekil. Ni’mel Mevla ve ni’men Nasir. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billâhil Aliyyil Azîm. Ve sallalâhü ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ve selleme.

Evliliği Kurtarmak İçin Ayetel Kürsi, Felak ve Nas:

Aynı zamanda evliliği kurtarmak adına bu 3 büyük sureden de faydalanılabilir. Namaz sonralarında bu dualardan faydalanarak evliliğin gidişatı ile ilgili dualar edilebilir. Ayrıca Kur’andaki başka ayetlerden de bu konuda yardım alınabilir.

Ve neza’nâ mâ fî sudûrihim min gıllin tecrî min tahtihimul enhâr(enhâru), ve kâlûl hamdu lillâhillezî hedânâ li hâzâ ve mâ kunnâ li nehtediye levlâ en hedânallâh(hedânallâhu), lekad câet rusulu rabbinâ bil hakk(hakkı), ve nûdû en tilkumul cennetu ûristumûhâ bimâ kuntum ta’melûn(ta’melûne). (2) Araf Suresi, 43)

Son olarak evliliği kurtarmak için yapılacak duaların dışında bilinçaltı özel tavsiyelere sahip Ezgi Gezer‘in Evliliğimi Kurtar Kitabı‘nı okumanız aşağıdaki butonu tıklayarak kitabı sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Tavsiye E-Kitap Hemen İncele!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir