Evliliği Kurtarma Yolları

Evliliği kurtarma yolları hakkındaki yazımızda sıkıntıya giren evlilik hayatının son evresi yani boşanma aşamasından geri dönüş için önemli bilgiler derledik. En etkili evliliği kurtarma yolları hakkındaki yazımızda olası sorunlarınızı yorum kısmından iletirseniz çözüm yollarını makalemizde eklemeyerek güncelleme geçeceğiz.

Evliliği Kurtarma Yolları Nelerdir?

Evlilik müessesi oldukça özel olduğu gibi aynı zamanda çiftler için ilk günkü heyecanın zaman zaman kaybolabildiği bir müessesedir. Evliliklerde karşılıklı olarak beklentilerin gerçekleştirilmediği zamanlar birleştiği durumlarda evlilik tehlikeye girebilmektedir.

Sonu boşanmalara kadar varabilen durumların ortaya çıkışı aslında temel olarak birikmişliklerden oluşmaktadır. Evliliğin zarar görmeden tekrar yapılandırılabilmesi ve çiftler arasındaki yakınlığı sağlayabilmek mümkündür. Doğru zamanda atılacak doğru adımlarla birlikte evlilik kurtarılabilir.

Evliliği Kurtarmak için Neler Yapılması Gerekiyor?

Evliliğe hem heyecan kazandırmak hem de istenilen düzeyde bir ilişkiyi tekrar sağlayabilmek için dikkat edilmesi gereken temel noktalar bulunmaktadır.

  • Yatağa Eşinizle Gidin: Evlilik öncesini bir düşünün… İlişkinizin daha yeni başladığı dönemlerde karşınızdaki insanla aynı yatağı paylaşmanın sizi ne kadar heyecanlandırdığını hatırlayın. Evli çiftlerde, yatağa gitmek bir rutin olarak yaşandığından dolayı zaman içerisinde bu durum yatağa ayrı ayrı gitmeye dönüşmektedir. Yatağa eşinizle beraber gitmeniz, son derece özel bir durum olduğundan dolayı evliliği kurtaracak püf nokta olarak da ön plana çıkmaktadır.
  • Eşinize Sevginizi Belli Edin: Hayatın yoruculuğundan dolayı ilişkiler olduğu gibi evlilikler de zarar görebiliyor. Günümüzde giderek azalan sevgi gösterme eylemini eşinizle paylaşarak ona duygusal olarak hitap edin. Eşime ne kadar sevgi gösteriyorum? şeklinde soracağınız sorunun cevabıyla kendinize çeki düzen vererek eşinize karşı olan sevginizin çıtasını yükseltebilirsiniz. Evliliğinizi kurtaracak en küçük detay olan bu düşünce, zaman içerisinde gelişim göstererek evliliği çok daha farklı bir boyuta taşıyabilir.
  • Başbaşa Kalın: Uzun süredir eşinizle baş başa kalamadığınız dan dolayı evliliğinizde sorun yaşayabilirsiniz. Arada sırada baş başa olacağınız özel akşamlar planlayarak bu plana sadık kalmayı ihmal etmeyin. Hem siz hem de eşiniz, baş başa olacağınız zamanlarda kendinizi çok rahat hissederek birbirinizle özel vakit geçirmenin tadını çıkararak çok daha mutlu bir evliliğe sahip olacaksınız.
  • Ev İçerisinde Kendinizi Salmayın: Pek çok evliliğin bitiş nedeni ev içerisinde kendini salmışlık durumudur. Unutmayın ki; her yerde siz sizsiniz! Evliliğiniz çok daha tutkulu olması açısından kendinizi çok kasmadan fakat karşınızdakine de güzel görünmeyi ihmal etmeyin. Özellikle kadınlar için geçerli olan bu durumla beraber evliliğinizi kurtarabilmeniz ve daha ateşli şekilde yaşayabilmeniz mümkün olacaktır.

Evliliği Kurtarmak İçin Fedakarlığı İhmal Etmeyin

Tecrübeyle sabittir ki, şiddet hiçbir zaman bir çözüm yolu değildir. Evliliğiniz içerisinde eşinizle çok şiddetli bir kavga yaşasanız bile kavgaları büyütmeden bitirmeye çalışın. Tartışmayı günler ve hatta haftalar boyunca sürdürmek beraberinde yıpratıcı bir evliliği getireceğinden dolayı bu durumda engelleyici rolü üstlenin. Kavga sonlandığında köşenize çekilmek yerine eşinize karşı ilk adımı siz atın. Nazik yaklaşımınız, aradaki buzların erimesini sağlayacağı gibi evlilik döneminizi de yıpratıcılıktan uzak olmasını sağlayacaktır.

Evliliği Kurtarmak İçin Tekil Düşünmeyin

Evliliğiniz sağlıklı bir şekilde ilerlemesini istiyorsanız hiçbir zaman tek başınıza düşünmeyin ve sürekli “biz” düşüncesiyle hareket edin. Yok olmaya yaklaşan evliliklerde biz düşüncesini sürekli hale getirerek doğru adımlar atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir