Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Okunacak Dualar
Eşler Arasındaki Soğukluk ve Muhabbet İçin Okunacak Dualar

Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Okunacak Dualar

Evlilikte eşler arasında muhabbet geçen zaman içerisinde azalabilmektedir. Eşlerin arasındaki iletişimden dolayı veya anlaşmazlıklardan dolayı ortaya çıkabilen bu durum sebebiyle evlilikler sonlanabilmektedir.

Her yıl ülkemizde pek çok evliliğin boşanmayla sonlanmasındaki en büyük etken eşler arasına giren soğukluk olmaktadır. Eşlerin arasında var olan soğukluk beraberinde muhabbetin azalmasına sebep olabilmektedir.

Evli eşlerin arasındaki muhabbetin artması için gerekli olan adımların atılmasıyla beraber aynı zamanda dua okuyarak da içinde bulunulan durumdan kurtulabilmek mümkündür. Gerekli olan her şeyi yapıktan sonra Allah’a dua ile sığınarak evliliğin daha güzel bir hale getirilmesi istenebilir.

Eşler arası muhabbet için dua Nihat Hatipoğlu tarafından yapılan değerlendirmelerde evliliklerin dua ile daha iyi bir duruma gelebildiği ve muhabbetin azalmaması için çeşitli duaların okunabileceği söylenmiştir.

Evliliklerde Eşlerin Arasında Soğukluk ve Muhabbetsizlik Neden Olur?

Eşlerin arasında hâlihazırda soğukluğun var olması ve muhabbetin de bununla beraber azalmasındaki en önemli etken birbirlerine yeterince vakit ayıramamaları olacağı gibi evlilik dışı unsurlar da olabilir. Dualar, hayatın her anında kalbe rahatlama veriyor olmasıyla beraber evliliklerdeki olumsuzlukları onarmak için dini yönden faydası bulunacağı müjde edilen önemli unsurlardır.

Evliliklerde Muhabbet için Dua

Eşler arasındaki soğukluk için okunacak dua ile birlikte daha iyi bir evliliğe kavuşabilmenin mümkün olması sayesinde, boşanma gibi olumsuz durumların önüne geçilebilmesi söz konusudur. Evliliğin bitmemesi için dua olarak Taha süresinin 39.ayeti tavsiye edilmektedir. 41 gün boyunca 41 defa okunması tavsiye dilen süre ile evliliklere muhabbetin hâsıl olacağı bildirilmiştir.

“ve elkaytu aleyke mehabbeten minnî ve li tusnea alâ aynî.” / Taha süresi sonu

Taha süresi’nin yanında evlilikte muhabbeti artıracak dualardan biri de “Allahhümme ellif beyne kulubina ve aslih zate beynina, vehdina sübüle’s-selami ve neccina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibne’l-fevahışe ma za- hara minha ve ma betane. Allahümme’hfazna fi esma ma ve ebsarina ve ezvacina” duasıdır. Bu duaların okunmasıyla beraber evliliklerde aradaki soğuklukların eritilebilmesi ve eşler arasındaki muhabbetin artmasının sağlanması mümkün kılınabilir.

Eşlerin Arasındaki Soğukluk ve Muhabbet Eksikliği Nelere Sebep Olur?

Evli çiftlerin arasına giren soğukluk sebebiyle, aile içerisindeki huzur ortamı ortadan kaybolabilir. Muhabbet eksikliği nedeniyle eşler birbirlerinden uzaklaşabilirler. Ailevi değerlere zarar verecek hal ve hareketlerin eşler arasındaki sorunlardan dolayı ortaya çıkabileceği gibi tüm bunların bir bütün sonucu olarak eşler birbirlerinden tamamen kopabilme noktasına gelirler.

Boşanmaya kadar ilerleyebilecek olan kötü durumların ortaya çıkmaması için soğukluğun ortadan kaldırılması ve muhabbetin artırılması gerekir. Evlilik çok özel ve bir o kadar da kutsal bir kurum olduğundan dolayı eşlerin her zaman birbirleriyle yakın olması gerekir.

İyi bir aile ilişkisini sağlayabilmenin esası budur. Dualar ile birlikte eşler arasında karşılıklı olarak yakınlığı sağlayacak davranışların olması evliliğin soğukluktan uzak ve bol muhabbetli olmasını mümkün kılacaktır.

Eşler arası muhabbet için zikir,  esmaül hüsna, eşler arasındaki cinsel soğukluk için dua eşler arası muhabbet için aranılan şeyler. Elbette burada en önemli sorumuz eşler arasındaki soğukluk nasıl giderilir? İşte bu konuda eşler arası muhabbet için dua nihat hatipoğlu gibi değerli hocalarımızın dua tavsiyelerine kulak vermek gereklidir

Eşler arasındaki muhabbeti artırmak için dua daha  çok ilgisiz koca için okunacak dua olarak karşımıza çıkmaktadır. Son olarak tavsiyemiz yazarı Defne Meriç‘in Kocanı Kendine Bağla e kitabı daha fazla taktik ve tüyolar için tavsiye ettiğimiz bir e kitap var. Aşağıdan resmi sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Tavsiye e-Kitap Hemen İncele!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir