Eşim Boşanmak İstiyor Ben İstemiyorum

Eşim Boşanmak İstiyor Ben İstemiyorum

Mutluluğa Gölge Düşüyor: Sevdiğiniz kişi ile hayatınızı birleştirme kararı aldınız. Büyük bir heves ve heyecan ile evlendiniz. Her şey çok güzel ilerlerken bir sızıntı olduğunu fark ettiniz. Artık bazı şeyler eskisi gibi değildi ve eşiniz size farklı davranmaya başladı. Sonra bir gün size artık bu evliliğe devam edemeyeceğini açıkladı. Büyük aşkınız bir yerde kırılmış ve siz bunu fark etmemiştiniz. Peki, şimdi ne olacak?

Eşiniz size boşanmak istediğini söyledi veya bunu tavırları ile belli etmeye başladı ise öncelikle olarak sakin olmanız gereklidir. Unutmayalım ki tam bu evrede ortaya çıkan bir tartışma eşleri birbirinden daha da çok uzak tutacaktır.

Sıradaki adım kendimiz ile bu konuyu konuşmaktır. Yaşanan bütün evreleri; tartışmaları, aile görüşmelerini, arkadaş görüşmelerini, çocuk var ise çocuğa olan davranışlarımızı ve sonra en önemlisi eşimize olan davranışlarımızı gözden geçirmeliyiz.

Eşim Benden Boşanmak İstiyor Ne Yapmalıyım?

Eşiniz boşanma kararını kendinden kaynaklı veya sizin davranışlarınızdan kaynaklı sebeplerden dolayı almış olabilir. Şu an bunu bilmiyoruz ve yapacağımız konuşma için ilk başta saymış olduğumuz alanları gözden geçirip kontrol etmemiz, bizi neyin beklediğini az çok da olsa tahmin etmemiz açısından son derece önemlidir.

İyi bir analizin ardından hazır iseniz eşiniz ile konuşmaya başlayabilirsiniz. Bu konuşmada size düşen rol, sadece adım adım sakin bir şekilde evliliğinizin ilk gününden itibaren yaşadığınız olayları gözden geçirerek sorular sormaktır.

Soruların cevaplarını ise eşinizin sözünü kesmeden, sonuna kadar sabırla dinlemektir. Sözünü tamamen bitirdiğine emin olduğunuzda söze girmelisiniz. Bütün duygularınızı tüm samimiyetiniz ile ve tüm açıklığı ile eşinize ifade etmelisiniz. Konuşulmayan hiçbir konu kalmamalı, her şeyi paylaştığınızdan emin olmalısınız.

Şimdi biraz bekleme ve dua zamanı

Yanlışlarınızı ortaya çıkardınız, hatalarınızı kabul ettiniz, neden bu şekilde karşı tarafa davrandığınızı açıkladınız ise bunun devamında tek yapabileceğiniz eşinize düşünmesi için biraz zaman tanımaktır. Hepimiz hata yapma olanağı olan varlıklarız, önemli olan bu hataları fark edip, iyileştirip ve bunu değiştirdiğinizi çevrenizdekilere hissettirmenizdir.

Eşiniz ile yapacağınız bu şeffaf konuşma sonrası ve söz verdiklerinizi uygulamanız sonrasında zamanla hayatınızın daha iyi bir yöne gideceğini göreceksiniz. Aile büyüklerinizden destek almanız her durumda önemlidir fakat boşanma durumu söz konusu ise aile ya da çevrenizdekilere bu konudan bahsetmemelisiniz.

Anlaşma sağlanır ve eşiniz ile sorunlarınızı aşıp evliliğinize devam etmeniz durumunda aileniz ve çevrenizde bulunan kişilerde olumsuz bir etkiniz olacaktır.

Kocam boşanmak istiyor ben istemiyorum hangi duayı yapmalıyım diye düşündüğünüz illa ki oluyordur. Resulullah Efendimiz (S.A.V) geçimsizliğe karşı her gün 3 ihlas ve 1 Fatiha Suresi okumanın çok faydalı olacağını buyurmuştur.

Bizler de önce tedbir sonra tevekkül diyor, öncesinde dikkat etmemiz gereken hususlar hakkında sizlere bilgi veriyor ve sonrası duayı elden bırakmayın diyoruz. Tüm bunlarla birlikte okuyabileceğiniz birde kitap tavsiyemiz bulunmakta buradan tıklayarak kitabın içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir