En İyi Saç Kurutma Makinesi
7 En İyi Saç Kurutma Makinesi Tavsiye Markalar

En İyi Saç Kurutma Makinesi

En iyi saç kurutma makinesi seçiminizde yardımcı olmak için ince eledik sık dokuduk. Saçlarınızın sizin için ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok! Dış görünüş; hem günlük hayatımızda hem de iş hayatında bizi biz yapan detaylar arasında bulunuyor.

En İyi Saç Kurutma Makinesi Hangisidir?

Saç kurutma makinelerinin kişisel bakım ürünleri arasında en çok modele sahip ürünlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Hem saç kurutma hem de fön makinesi olarak kullanılan bu cihazların uzun ömürlü olması sayesinde tercih edildikleri bilinmektedir. Birçok başarılı markanın tercih edilmeye değer ürünleri arasından seçim yapmak son derece zor! Bu noktada, aşağıdaki ürünleri inceleyerek ihtiyacınız için uygun bir saç kurutma makinesi alma şansını yakalayabilirsiniz!

Philips Termoprotect HP8233/00 İyonik Saç Kurutma Makinesi

En İyi Saç Kurutma Makinesi

Trendyol’dan Satın Al!

İyonik saç kurutma makinesi arıyorsanız bu ürünü kesinlikle listenize almalısınız. Ultra ince daraltıcı başlığının yanı sıra asimetrik difüzörüyle ihtiyaç duyabileceğiniz farklı şekillendirme stillerini size sunmaktadır. Altı farklı sıcaklık ve hız ayarı bulunmaktadır. Ekstra hızlı kurutma sağlayan turbo püskürtme fonksiyonu da işinize çok fazla yarayacak! Soğuk hava üfleme özelliği sunmasının yanı sıra 2200 watt değeri ile uzun saçlarınızı en kısa sürede kurutacaktır.

Saç Kurutma Makineleri Fiyatı İncele

Fakir Gloria Saç Kurutma Makinesi

fakir saç kurutma makinesi

Trendyol’dan Satın Al!

Klasik bir saç kurutma makinesinden ziyade sahip olduğu farklı aparatları ile saçınıza şekil vermeyi kolay hale getirmektedir. Soğuk hava fonksiyonuna sahip oluşuyla da kalıcı saç tasarımları yapmanızı mümkün kılmaktadır. 2200 watt değerinin de hızlı ve etkili saç kurutmak için yeterli olduğunu hatırlatalım!

Braun Satin Hair 7 Iontec HD710 Saç Kurutma Makinesi

En İyi Saç Kurutma Makinesi

Trendyol’dan Satın Al!

En iyi saç kurutma makinesi arayışınızda bu ürünü de muhakkak listenize almalısınız. İyon teknolojisi kullanılarak tasarlanan bu cihaz; saçlarınızın kabarmasının önüne geçiyor. Soğuk hava püskürtme fonksiyonunun yanı sıra profesyonel şekillendirme başlığı ve 70 derece sabit ısı ayar fonksiyonu da bulunmaktadır. İki kademe hız ayarı, üç kademe ısı ayarı ile istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

Arzum AR5046 Fold Away Saç Kurutma Makinesi

En İyi Saç Kurutma Makinesi

Trendyol’dan Satın Al!

Kaliteli ev eşyaları ile bilinen Arzum; katlanabilen saç kurutma makinesi ile seyahatleriniz sırasında size eşlik edecek bir ürün sunuyor. Çıkarılabilen hava çıkış filtresi ile cihazın temizlik ve bakımının rahat bir şekilde yapıldığını söyleyebiliriz.

Remington D5715 Thermacare Pro Saç Kurutma Makinesi

En İyi Saç Kurutma Makinesi

Trendyol’dan Satın Al!

Seramik saç kurutma makinesi arıyorsanız bu ürün tam size göre! Isıyı eşit olarak dağıtan seramik ızgarasının yanı sıra sessiz motoru ile de göz dolduran bir üründür. Soğuk üfleme fonksiyonunun olduğunu da unutmamalıyız! Bu sayede, saçlarınızı istediğiniz gibi şekillendirebilir ve kalıcı bir stil yaratabilirsiniz.

Babyliss 6713DE Shine Pro Saç Kurutma Makinesi

En İyi Saç Kurutma Makinesi

Trendyol’dan Satın Al!

Profesyonel bir saç kurutma makinesi istiyorsanız tercihiniz bu ürün olmalı! Son derece güçlü motoru sayesinde saçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Yoğunlaştırıcı ince ucu ve kıvırcıklarınızı belirgin hale getirebileceğiniz difüzör başlığı ile de işinize çok fazla yarayacaktır.

Grundig HD 6480 İyonik Saç Kurutma Makinesi

En İyi Saç Kurutma Makinesi

Trendyol’dan Satın Al!

Piyasadaki en güçlü saç kurutma makinelerinin başında gelmektedir. Üç metre uzunluğundaki elektrik kablosuyla kullanım avantajı yaratmaktadır. Yüksek üfleme gücünün yanı sıra profesyonel bir fön makinesinde olması gereken özellikleri de taşımaktadır.

Bilhassa kadınların hem kıyafet seçimleri hem de saçlarıyla dış görünüş konusunda kendilerini ifade ettiklerini söyleyebiliriz. Sağlıklı, temiz ve bakımlı saçlar ile kendinizi iyi hissettiğiniz gibi çevrenizde de dış görünüşüyle dikkat çeken birisi haline gelebilirsiniz.

Bu noktada, saçlarınızın bakımı son derece önemli! Ancak, kuaföre gitmek için zaman bulamıyorsanız ve evinizde kendi imkanlarınızla kişisel bakımınızı yapmak zorunda kalıyorsanız sizin için saç kurutma makinesi bir kurtarıcı olarak öne çıkıyor. Peki, hangi saç kurutma makineleri en iyisidir? En iyi saç kurutma makinesi hangisi sorunuza cevap bulmak adına yazıyı okumaya devam edin!

Hangi Saç Kurutma Makinesi Tercih Edilmeli?

Saç kurutma makinesi satın almak istediğiniz takdirde önünüzde çok fazla seçeneğin olduğunu bilmelisiniz. Her bir saç kurutma makinesinin farklı özellikleri bulunuyor. Kullanım amaçları ve çalışma prensiplerine göre farklılaşan saç kurutma makineleri arasında seçim yaparken ihtiyaçlarınıza uygun olarak hareket etmelisiniz. Oldukça hafif ve katlanabilen saç kurutma makinelerini yanınızda taşıyabilirsiniz. Bunun yanı sıra, profesyonel saç kurutma makineleri ile saçlarınıza daha kaliteli işlemler uygulayabilirsiniz. Ev tipi saç kurutma makineleri ise herkesin yaşam alanında bulunan ve son derece kullanışlı olan bir ürün olarak göze çarpıyor!

Saç kurutma makinelerinin çalışma prensiplerine göre iki kategoriye ayrıldığını söyleyebiliriz. Bu noktada, iyonik ve seramik saç kurutma makineleri arasından seçim yapabilirsiniz. Gelin, bu iki saç kurutma makinesinin özelliklerine yakından bakalım!

İyonik Saç Kurutma Makinesi Nedir?

Bir diğer adının iyonlu saç kurutma makinesi olduğunu söyleyebiliriz. İnternetteki alışveriş sitelerinde gezerken en çok rastlayacağınız ürünler arasında olduğu bilinmektedir. Çalışma prensibi; su moleküllerinin hedef alınması ve onların parçalanması ile saçların kurutulmasıdır. İyon teknolojisi ile tasarlanan bu makinelerin saçları hiçbir şekilde kabartmaması bilhassa kadınlar tarafından beğeni topluyor. Bu sayede, kuaföre gitmek için vakti olmayan ve saçına evde bakım yapmak zorunda kalan kadınların bir numaralı tercihi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İyonik Saç Kurutma Makinesinin Avantajları

Saç tellerinde elektriklenme meydana getiren ortamı ortadan kaldıran bu makinenin saçların kabarmasına hiçbir şekilde izin vermediğini tekrardan hatırlatmak gerekir. Düşük ısı ile saçları hızlı bir şekilde kurutan, saçların pürüzsüz gözükmesini sağlayan, saçın yıpranmasının önüne geçen iyonlu saç kurutma makinesi her eve lazım!

Seramik Saç Kurutma Makinesi Nedir?

İyonik saç kurutma makineleri kadar beğeni toplayan seramik saç kurutma makinesinin de farklı özellikleri var! Seramik kaplamaları sayesinde ısıyı her bölgeye eşit olarak dağıtıyor. Bu sayede, saçın her kısmının eşit ısı almasını ve kısa sürede kurumasını mümkün kılıyor.

Seramik Saç Kurutma Makinesinin Avantajları

Diğer saç kurutma makinelerinin sunmuş olduğu fazla ısı sebebiyle saçları yanan, kopan veya kırılan kadınlar için en iyi alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Seramik saç kurutma makinelerinin iyon teknolojisi ile tasarlanan modellere göre fiyat açısından daha uygun olduğunu da eklemeliyiz.

Sonuç olarak, iyon teknolojisi ile öne çıkan saç kurutma makineleri ile ekonomik ve saça zarar vermiyor oluşuyla dikkat çeken saç kurutma makineleri arasında seçim yapmak size kalmış! Bu noktada, beklentilerinize uygun olarak bir tercih yapabilirsiniz.

Saç Kurutma Makinesi Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç kurutma makineleri sayesinde hem saçınızı kurutabilir hem de saçınıza bir kuaför edasıyla istediğiniz şekli verebilirsiniz. Bu noktada, saç kurutma makinesi mi yoksa fön makinesi mi almak istediğinize karar vermelisiniz. Çünkü, saç kurutma makinesi ile yalnızca saçlarınızı kurutabilirsiniz. Fön makineleri ile de kısa süre içerisinde saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Bir başka deyişle, ihtiyacınıza uygun bir modeli satın almanız şart!

Uygun güçte bir cihaz seçmeniz son derece önemli! Satın aldığınız saç kurutma makinesinin watt değeri ne kadar yüksek ise saçlarınız da bir o kadar çabuk kuruyacaktır. Uzun sürede kuruyacak kadar çok saçınız varsa watt değeri yüksek bir cihaz seçmelisiniz. Bunun yanı sıra, saç kurutma makinesinin çok fazla ağır olmamasına da önem vermelisiniz. Çünkü, bilhassa 500 gramdan daha ağır olan ürünleri evinizden başka bir yere götürmeniz zor olacaktır.

Birden fazla ısı ayarı bulunan bir saç kurutma makinesi almanız doğru bir karar olacaktır. Bu sayede, saçınızı istediğiniz güçteki üfleme ayarında kurutma şansını yakalayabilirsiniz. Bir saç kurutma makinesinin soğuk üfleme özelliğinin olması da son derece önemlidir. Soğuk üfleme özelliği ile saçlarınızı yıkadıktan sonra daha kolay şekil verme şansını elde edersiniz.

Nasıl Bir Saç Kurutma Makinesi Almalıyım?

Saç kurutma makinesi alırken ürünün farklı özelliklerinin olmasına da dikkat etmeniz gerekiyor! Saçlarınıza şekil vermek için buna uygun aparatlar barındıran bir makine ile işinizi görebilirsiniz. Saçlarınızı düzleştirebileceğiniz veya kıvırcık hale getirebileceğiniz bir fön makinesi satın almak çok doğru bir karar olacaktır. Bu noktada, saç kurutma makinesinin ucuna takılan ve ucu tarak şeklinde olan bir saç şekillendirme aparatı ile hayalinizdeki gibi doğal dalgalı ve hacimli saçlara sahip olursunuz. İyon özelliği bulunan bir saç kurutma makinesi ile saçınızın kabarmamasını sağlarsınız.

Fön Makinesi Mi Yoksa Saç Kurutma Makinesi Mi Alınmalı?

En iyi fön makinesi hangisi veya en iyi saç makinesi hangisi sorularınıza cevap aramadan evvel hangi amaçla bu makineleri kullanmak istediğinizi belirlemelisiniz. Yalnızca saç kurutmak için mi yoksa saça şekil vermek için mi ürün aradığınızı bilmelisiniz. Piyasadaki 600 watt ile 1400 watt arasında değişen saç kurutma makineleri ile yalnızca saçlarınızı kurutabilirsiniz. Saç kurutma makinesi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor.

  • Fiyat
  • Satış Sonrası Destek
  • Ergonomi

Yukarıdaki kriterlere dikkat ederek bir saç kurutma makinesi satın alabilirsiniz. Bu noktada, piyasada bütçenize hitap eden bir ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Beş senenin üzerinde bir kullanım ömrüne sahip olan saç kurutma makinelerinin satış sonrası desteği de olmalıdır. Bir diğer önemli konu ise makinenin kullanım özellikleridir. Boyutu, ağırlığı, kablo uzunluğu gibi faktörlere dikkat etmelisiniz. Katlanabilen ve hafif saç kurutma makinelerinin sizin için en doğru tercih olduğunu söyleyebiliriz. Sonuç olarak, bahsettiğimiz kriterlere bakarak hangi saç kuruma makinesini alacağınızı belirlemelisiniz. Ancak, saç kurutma makineleri arasında belirgin farklar yoktur. Bu noktada, yüksek ücretler ödemeniz gereksizdir.

En İyi Fön Makinesi Hangisi?

Fön makinesi satın almak; saç kurutma makinesi satın almak kadar kolay değildir. Bu noktada, biraz daha seçici olmanız gerekir. Profesyonel fön makineleri; bilhassa kuaförlere yönelik olarak tasarlanmaktadır. Yüksek basınçta ve yüksek ısıda hava üfleyen fön makineleri; saç kurutma makineleri ile kıyasladığınızda çok daha verimli olacaktır.

Fön makineleri; saç kurutma makinelerinin tam aksine fiyatları ile kalitelerini belli eder. Fiyatı düşük olanlar genellikle 1600 watt’tan daha düşük güce sahiptir. Bu makinelerden mümkün olduğunca uzak durmak gerekir. Birçoğu Çin malı olmakla beraber fön çekseler dahi saçı son derece yıpratırlar. Piyasadaki en güçlü fön makinesi; 2700 watt gücüyle Turbobella olarak bilinmektedir. Bunun üzerinde bir watt gücüne sahip olduğunu iddia eden fön makinelerini ciddiye almamalısınız.

Sonuç olarak, yalnızca saç kurutmayı hedefliyorsanız ucuz bir saç kurutma makinesini satın almalısınız. Fön çekmek için ise kuaförler tarafından tercih edilen profesyonel fön makineleri işinize yarayacaktır. Çin malı ürünlerden uzak durmalı, satın alacağınız ürünün ergonomik oluşuna da dikkat etmelisiniz. Euro ve Amerikan doları kurunun her geçen gün artmasından dolayı bilhassa ithal ürünleri satın alırken zorlanabilirsiniz. Ancak, yine de iyi bir fön makinesi veya saç kurutma ile hayatınızı güzelleştirmelisiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir