en iyi propolis markası
En iyi propolis markası tavsiyesi

En İyi Propolis Markası

En iyi propolis markası hangisi Bu konuda aydınlatıcı bir araştırma yaparak sizler için en iyi marka ve damla propolis tavsiyelerini derledik. Bilindiği üzere propolis bir arı ürünüdür. Yapışkan yapılı bir maddedir. Bu madde bal arıları tarafından üretilir. Hastalıklara karşı mücadelede kullanılan en iyi en şifalı arı ürünlerinden bir tanesidir.

Bir çok bitkiden toplanan bu madde arı kovanlarında toplanır. Propolis bir nevi arıları kendi kovanlarını dış etkenlerden kötü mikroorganizmalardan ve diğer zararlılardan korumak için topladıkları ve bir araya getirdikleri madde. İşte insan sağlığına faydası bilinen bu maddenin damla halini mm kutularda satın alabilirsiniz.

Arı ürünlerinden olan propolis insanların cilt hastalıklarından, meme, gırtlak, kolon ve karaciğer kanseri başta olmak üzere kanserden ve zararlı bakterilerden koruyan bir bileşendir. Bu nedenle insanlar tarafından şifa için satın alınır. Günümüzde propolis ürünleri Arifoğlu, Nurs Lokman Hekim, Balen, Beeo, ve Eğriçayır isimli firmaları tarafından ürüne ihtiyacı olanlara satılır.

Eğriçayır 1950, Arifoğlu 1944, .Nurs Lokman Hekim 1990, Balen 1991 ve Beeo ise 2013 yılından beri bal ve bal ürünlerinin üretim ve satışını yapan firmalardır. Özellikle son yıllarda propolise duyulan ilginin artmasıyla organik propolis üretimine de başlamışlardır.

En İyi Propolis Markası Hangisi?

Bu markalar dışında ürün satışı yapan farklı firmalarda vardır. Firmaların sayısının çok olması en iyi propolis markası hangisi? Sorusuna neden olmaktadır. Bu konuda detaylı bir araştırma yaparak en iyi marka ve damla propolis tavsiyeleri hazırladık. Damla propolisler ve satın alma yolları şunlardır;

En İyi Propolis Nerede Satılır?

En iyi propolis markası Trendyol üzerinden alınabilir. Bunun için ürünlerin marka ve isimlerine göre Trendyol üzerinde arama yapılır. Sonrasında da sipariş verilerek teslimat sonrasında kullanılmaya başlanabilir. Trendyol dışında en iyi propolis markası ve ürünlerine firmalara ait olan resmi sayfalar üzerinden ulaşılabilir. Bunun güvenli satış yapan internet siteleri tercih edilebilir. Bunlar dışında ise güvenilirliğinden emin olunmayan sitelerden alışveriş yapılmamaya dikkat edilmesi gerekir.

En İyi Propolis Damla Çeşitleri

Propolis damla doğal propolisin çeşitli çözeltilerden yararlanılarak sıvı hale getirilmiş halidir. Sağlığınız korumak için propolis damla satın alabilirsiniz. En iyi damlayı kullanmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız listeden en iyi propolis damla çeşitlerini bulabilirsiniz.

Listede bulabileceğiniz ürünler şunlardır;

  • Arifoğlu Propolis Ekstraktı 50ml Su Bazlı
  • Eğriçayır Organik Su Bazlı Propolis 20ml
  • Beeo Sıvı Propolis Damlası 20 ml Truncu
  • Nurs Lokman Hekim Nurs Propolis Damlası 30 Ml
  • Balen Sıvı Propolis Ekstraktı Su Bazlı Damla 30 ml

Bu ürünleri kullanım talimatlarına uygun olarak tükettiğinizde faydasını görebilirsiniz.

Arifoğlu Propolis Ekstraktı 50ml Su Bazlı

Trendyol’dan Satın Al!

Arifoğlu Propolis Ekstratı kimyasal maddeler kullanılmadan üretilmiş olan doğal bir üründür. Ürün Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinden arılara tarafından üretilerek elde edilmiş propolisin laboratuvarlarda ekstrakt haline getirilmesiyle elde edilmiştir. Ekstrakt hale getirilmesinde deiyonize su kullanılmıştır. Ürün içerisinde gliserin, alkol, glikoz ve kıvam artırıcı ürünler yoktur. Ürün antioksidan, flovanoit ve antibiyotik içerir. Bu sayede vücut direncini artırarak bakterilerden korunmasını sağlar. Ayrıca bağışıklık sisteminin güçlenmesi, solunum yolu rahatsızlıklarının giderilmesi ve enfeksiyonlardan korunma için kullanılır.

Ekstrat üç farklı türde kullanıma uygundur. Satın alan kişiler ekstratı doğrudan tüketebilecekleri gibi katı veya sıvı gıdalarla birlikte de tüketebilirler. Ürünün bal ve arı ürünlerine alerjisi olan kişiler tarafından kullanılması tavsiye edilmez. Ayrıca ürünün 2 yaşından küçük çocuklar tarafından kullanılmaması da önerilir. Bunlar dışında hamile bayanların kullanmak istediklerinde yan etkiyle karşılaşmamaları için doktorlarına danışmaları önerilir. Ürünün buzdolabında, serin yerde veya 22°C altındaki oda sıcaklığında saklanması mümkündür.

Eğriçayır Organik Su Bazlı Propolis 20ml

Trendyol’dan Satın Al!

Eğriçayır organik su bazlı propolis damla ürünü bal, arı sütü, polen ve propolisin bir araya gelmesiyle elde edilmiş organik bir üründür. Ürün içerisinde %86.75 oranında bal, %7.5 oranında polen, %5 arı sütü ve %0.75 propolis vardır. Organik tarım ürünleri yönetmeliği doğrultusunda üretilmiş olan bir üründür. Ürün içerisinde alkol yoktur.

Organik damlamın hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından kullanılması mümkündür. Ancak çocukların 4 yaşını geçmiş olmaları gerekir. Ürün günde 20 damlaya kadar kullanıma uygundur. Damla suya, meyve suyuna veya süte katılarak içilebilir. Ayrıca bal veya pekmez gibi gıdaların üzerine damlatılarak da tüketilmesi mümkündür. Üründen fayda sağlamak için 4-6 haftaya kadar kullanıma devam etmek gerekir. Arı ürünlerine alerjisi bulunan kişilerin ise tüketmemesi gereken ürünlerdendir.

Beeo Sıvı Propolis Damlası 20 ml Truncu

Trendyol’dan Satın Al!

Ürünün elde edilmesinde ham propolis, su ve etanol çözeltisinden yararlanılmıştır. Ürün içerisindeki propolisin oranı ise %20 kadardır. Gıda standardına uygun olarak üretilen damla pekmez, bal, yoğurt, süt ve su gibi gıdaların üzerine damlatılarak tüketilmeye uygundur. Sabah kahvaltılarında tüketilmesini önerisi bulunur.

Damlanın çocuklarda kullanılmak istendiğinde 4 yaşın beklenmesi gerekir. 4-10 yaş aralığında bulunan çocuklar tarafından günde 10-40 damla ve bu yaş aralığından büyük çocuklar ve yetişkinler tarafından ise 20-80 damla tüketilmesi uygundur.

Alerji durumuna karşın ilk kullanımlarda tek damla denendikten sonra yan etki görülmezse kullanıma devam edilmesi önerilir. Ürünün zarar görmemesi için kuru bir ortamda, 22°C oda sıcaklığında saklanması gerekir. Ayrıca ürünün 36 ay raf ömrü vardır ve bu süre öncesinde tüketilmesi gerekir.

Nurs Lokman Hekim Nurs Propolis Damlası 30 Ml

Trendyol’dan Satın Al!

Nurs Lokman Hekim Nurs propolis damlası doğal olan propolisin suyla çözülerek sıvı hale getirilmesiyle elde edilmiş olan bir üründür. 30 ml olan ürün sabah kahvaltılarında ekmek, çay, pekmez veya diğer gıdalarla birlikte tüketime uygundur. Çocuklar ve yetişkinler için uygun olan bu ürün yaş grubuna bağlı olarak 20-80 damla aralığında kullanılabilir. Yarar sağlamak içinse damlanın ara vermeden 1-2 ay kadar kullanılması tavsiye edilir.

Ürünün pek çok faydası vardır. Bu faydalar arasında bağışıklık sistemini güçlendirmesi, enfeksiyonlardan koruması, astım ve bronşit rahatsızlıklarına çözüm bulması ve diş problemlerini çözmesi yer alır. Bunun dışında ürün antibiyotik özelliğine sahip olduğu için öksürük ve soğuk algınlığına da faydalıdır.

Balen Sıvı Propolis Ekstraktı Su Bazlı Damla 30 ml

Trendyol’dan Satın Al!

En iyi propolis markası arasında Balen yer alır. Balen sıvı propolis ekstratı su bazlı üretilmiş olan bir damladır. Tamamen doğal olan bu ürün alkol, gliserin ve koruyucu gıdalar içermez. İnsanların sağlıklarını korumasında faydalı olan bu ürünün hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından kullanılması uygundur. Sıvı veya katı gıdalarla birlikte tüketilebileceği gibi doğrudan tüketimi de mümkündür. Hamilelerin ve alerjisi olanların kullanmaması veya kullanım için doktorlarında danışmaları gerekir.

Üründen fayda sağlamak içinse günde 2 kere 5-30 damla şeklinde tüketilmesi gerekir. Sağlık açısından faydaları kanıtlanmış olsa da bu ürün bir ilaç değil takviye edici gıdadır. %100 doğal olan ürünün buzdolabında veya serin olan bir yerde saklanması uygundur. Ürünün zarar görmemesi için kapağının kapalı olması gerekir. Ayrıca ürünün son kullanma tarihi öncesinde tüketilmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir