çocuklar için ingilizce

Çocuklar İçin İngilizce

Çocuklar için İngilizce kursu araştırması yapıyor bu konuda güvenilir bir kurs hangisidir? merak ediyorsanız işte size harika online kurs tavsiyesi. Araştırma kriterlerimize göre çocuklar İngilizce dilini en iyi ana dili İngilizce olan öğretmenler ile daha iyi öğreniyor.

Çocukların hem severek hemde eğlenerek öğrenmesini sağlayan uluslararası tecrübeye sahip bu kursta istediğiniz saatleri seçme özelliği bulunmakta. Ücretsiz kayıt olmak için aşağıdaki butonu hemen tıklayın!

Ücretsiz Kayıt İçin Tıklayın!

Kararınıza yardımcı olmak için hazırladığımız bu detaylı araştırma yazımızı okumadan önce dilerseniz bu kursu ücretsiz deneyebilir İngiliz öğretmenler ile tanışabilirsiniz.

Ana dili İngilizce olan öğretmenler çocuğunuzun öğrenme becerisini hızlandırır ve öğrenme konusunda daha hızlı sonuç alırsınız! Deneme dersinizi kendiniz planlayabilir ve bu konuda kursta yer alan eğitimli öğretmenlere güvenebilirsiniz.

>>Ücretsiz Kayıt İçin Tıklayın<<

Anadili İngilizce Olan Eğitmen Seçimi

En iyi İngilizce ana dili İngilizce olan birinden öğrenilir. Her ne kadar Türk hocalar çok iyi İngilizce bilseler de aksan farklılıkları olmaktadır. Kelimelerin doğru seslendirilmesi ve Türk aksanı ile İngilizce öğrenmeye başlamaması için çocuklarınızı yabancı hocaların eğitmen olduğu kurslara yönlendirmelisiniz. Bu durum aslında yetişkin bireyler için de geçerlidir. Nasıl başlanırsa İngilizce o şekilde devam eder. Bir şeyleri baştan hatalı yapıp sonradan düzeltmektense en başından doğrusunu almakta fayda vardır.

Tavsiyesinde bulunduğumuz kursun faydaları

Sadece İngilizce iletişim kurmasını sağlar mı? Evet
Akıcı bir şekilde konuşmayı öğrenmesini sağlar mı? Evet
Dil engelini ortadan kaldırır mı? Evet
Utangaçlığı kırmaya yardımcı olur mu? Evet
İstenilen aksanı elde etmenizi sağlar mı? Evet

Ana dili ingilizce öğretmenlerin bulunduğu en iyi çocuklar için online ingilizce kursu için burayı tıklayın.

Çocuklar İçin İngilizce Eğitim Sitesi

Çocuklarına İngilizceyi en iyi şekilde öğretmek isteyen anne babalar online eğitim veren tavsiyesinde bulunduğumuz İngilizce sitesi yorumlarını araştırabilirler. Son dönemlerde eğitim sitesinin kalitesi de artmış bulunmaktadır.

En iyi İngilizce eğitim sitesi ise anne babaların beklentilerine göre değişmektedir. Yabancı hoca isteği, eğitim saatlerinde esneklik ve çocuğun adapte olması gibi durumlar anne babaların eğitim sitesi seçeneklerinde farklılık gösterebilmektedir. Anne babalar İngilizce temellerini atmak için ince eleyip sık dokumalıdır. Bir çocuk için eğitim hayatı nasıl başlarsa öyle devam eder.

Çocuklar İçin Yabancı Dil Temeli

Yabancı dil temeli çok erken yaşlarda başlamalıdır. Bunu bazı anne babalar evde çocuklarla basit ingilizce kelimeler kullanarak başlatmaktadır. Bazı anne babalar ise 3-4 yaş itibari ile İngilizce kursuna göndermektedir. Yaş itibari ile çok küçük olmalarından dolayı çocuklar için online İngilizce kurslarından faydalanılabilir. Evde online olarak ders almaları ve anne babaların gözetiminde olmaları küçük yaştaki çocuklar için daha faydalıdır. Küçük yaştaki çocuklar farklı mekanlara adaptasyon sorunu yaşayabilirler. Online İngilizce kursu ile bu adaptasyon sorunu yaşanmaz ve anne babalar ile birlikte derse katılabilirler.

Online İngilizce

Online İngilizce eğitimi hem ev ortamından uzaklaşmadan eğitim almalarını sağlar hem de oyun oynar gibi öğrenmelerine yardımcı olur. Online eğitimler birçok alanda olduğu gibi İngilizce dil öğrenimi veren kurslarda da mevcuttur. Pandemi sürecinde eve kapanan birçok insan için bu eğitim sistemi daha da geliştirilmiş bulunmaktadır. Hiç kursa gitmeyen veya okulda İngilizce eğitimi gören çocukları evde desteklemek için online eğitim veren sitelerden faydalanmak gerekir. Online eğitim haftada birkaç saat gibi kısa sürelerde olmaktadır ve birçoğunun da maliyeti çok düşüktür. Üstelik online derste iken anne babalarında kendilerine ayıracakları zaman kalacaktır.

Küçük Yaşta İngilizce Eğitimi

Küçük yaşta İngilizce eğitimine başlamak oldukça önemlidir. 4 yaş İngilizce eğitimi için oldukça ideal bir yaştır. Bu yaştaki çocuklar hem kendi dilini öğrenmiş olur hem de zeka sevileri yeni bilgi almaya çok müsaittir. Öğrenmeleri yetişkinlere göre çok daha hızlıdır. Başlanılacak İngilizce eğitimi çocuk İngilizcesi olarak geçmektedir. Yetişkin seviyesinde verilen derslerle karıştırmamak gerekir. Benim çocuğum nasıl yapar ki diye düşünmeden hemen başlamakta fayda vardır. Daha taze olan beyinlerin neleri ne kadar kısa sürede kavradığını bu eğitimler ile göreceksiniz. Ayrıca küçük yaşta öğrenilen hiçbir bilgi unutulmaz. Unutulduğu zannedilse bile zamanı geldiğinde çocuğun o bilgiyi çok kolay bir şekilde hatırladığını ve hafızasından ortaya çıkardığını görebilirsiniz.

Çocuk İngilizcesi

Tamamen ilgi çekecek konularla dolu bir program ile kelimeler ve öğretiliş tarzı bir ders gibi değil de bir daha çok oyun niteliğindedir. Renkli harfler ve çizgi film karakterleri çocuk İngilizcesinde sıklıkla vardır. Henüz okula başlamamış ve okuma yazma bilmeyenler için ise bu eğitim tamamen bir oyunu kapsamaktadır. Bunun karşılığından birçok kelime ve cümle öğrenebilmekteler bu sayede verilen eğitimler konuşma ağırlıklı devam etmektedir.

İstediği Zaman Ders

Özelliklede yaşları küçükse fazla katı disipline gelemezler. Baskı yapmak ileride ortaya çıkacak olan psikolojik sorunların başlangıcı olabilir. Bundan dolayı İngilizcelerini öğreneceği saati kendileri seçmeleri gerekir. Çok sevdiği bir arkadaşı ile heyecanlı bir oyunun ortasında olan çocuğa ders vakti derseniz derse gitmeyi istemeyecektir. Saatleri belirleme konusunda desteklemek gerekir ama baskı yapmadan. Anne babaların uygun olan saati seçmesi çok önemlidir. Bu hem verimli bir eğitim almalarını sağlar hem de istekle İngilizce öğrenmelerini destekler.

Oyun Aktiviteleri

İngilizce programları seçerken oyun aktivitelerinin fazla olmasına dikkat etmek gerekir. Her ne kadar öğrenmeye açıkta olsalar dikkatleri çok çabuk dağılır. Onların dikkatini açık tutacak şeyler ise sevdikleri oyunlardır. Sevdiği bir oyunu oynayan çocuğun hiç sıkılmadığını ve dikkatinin hiç dağılmadığını herkes bilir. Özellikle 10 yaş altı çocuklarda eğitim bir oyunun içine gizlenmiş bir bilgi niteliğinde olmalıdır. Bu ister online eğitim olsun isterse de yüz yüze eğitim olsun fark etmez. Anne babaların sorgulayacağı ilk şey çocuğum burada sıkılacak mı sorusu olmalıdır. Sıkılan çocuk tekrar İngilizce dersine gitmek istemez ve bu kötü tecrübe onun İngilizce öğrenmesini ilerleyen yaşlarında da zorlaştırır.

İngilizce Öğretmek Öncelikle Sabır Gerektirir

Çok iyi üniversitelerde eğitim almış ve İngilizcenin her detayını bilen mükemmel bir İngilizce öğretmeni çocukların İngilizce öğrenmesini sağlayamaz. Nasıl ki bir matematik öğretmeni okuma yazma öğretirken zorlanırsa uzmanlık alanı çocuk olmayan İngilizce eğitmenleri de ders verirken zorlanır. Çocukların İngilizce öğrenmesini sağlamak ayrı bir alandır. Bunun için hem İngilizceyi bilen hem de küçük yaş grubuna eğitim verebilecek birine ihtiyaç vardır. Anne babalar çocuklarına İngilizce dersi aldıracakları zaman İngilizce öğretmenlerini iyi araştırmalıdır.

Eğlence Garantisi

İngilizce eğitimlerinde eğlence garantisi olmalıdır. Uzun süre eğlenceden yoksun kalan çocuğun dikkati çabuk dağılır. Bundan dolayı oynamalı, gülmeli ve eğlenmelidir. Böylede İngilizce mi öğrenilir diyen anne babalar çok yanılmaktadır. Bir şey öğretmek için onların keyifli anlarını yakalamalı veya eğlendirerek mutlu etmelisiniz. Bu şekilde öğrenilen tüm bilgiler kalıcı olacaktır. Üç gün sonra unutulacak ve çocukların canını sıkacak şeylerle zaman kaybetmenin bir anlamı yoktur.

Ders Alma Kolaylığı

İngilizce eğitim veren online sitelerde ders almak kolaydır. Ders almak için sıraya girilen veya bağlantı problemi olan siteleri tercih etmemekte fayda vardır. Bu gibi sorunlar kopukluklara sebep olur ve İngilizce eğitiminden uzaklaşmasını sağlar. Yarardan daha çok zarar verebilir. Çocuklar için İngilizce dersi düşünen veliler çocuğun kolay erişim sağlayabileceği, istediği zamanda bağlantı kurabileceği bir internet sitesini tercih etmeliler.

Otomatik Ders Yenileme İmkanı

Yoğun çalışma temposunda birçok anne baba çocukları için bazı şeyleri yapmayı unutabilirler. Hayatın ve büyük şehirlerde yaşamanın getirdiği olumsuzlardan bir tanesidir bu durum. İngilizce derslerini yenilemekte bunların içinde yer almaktadır. İngilizce eğitim veren bir site ararken ders otomatik yenileme programı olan siteleri tercih etmekte fayda vardır. Böylelikle ders günü geldiğinde endi kendine bağlantı kuran öğrenci paketi bittiği için derse bağlanamama gibi bir durumla karşı karşıya kalmaz. Eksik ders aylık otomatik olarak yenilenmelidir. Anne babası evde olmadığı zaman yeni ders almak için beklemek çocuklarda adaptasyon sorunu yaratabilir ve İngilizceden soğutabilir. Küçük sorunlar küçük bireyler için bazen çok büyük bir sorun haline gelebilir.

Ücretsiz Deneme Hakkı

Birçok sitenin ücretsiz derse katılım hakkı bulunmaktadır. Bunun amacı çocuğun o dersten verim alıp almadığını ve istekli olup olmadığını ölçmektir. Bazı sitelerin ise böyle bir uygulamaları bulunmamaktadır. Anne babalar çocuklarına İngilizce programı alırken ücretsiz derslerinin olup olmadığına mutlaka dikkat etmelidir. Bu deneme dersleri on dakikalık kısa videolar halinde değil de bir tam ders olarak olmalı ve misafir öğrenci olarak katılımı kabul etmelidirler.

Bir tam derse katılmadan yetişkinler dahi verim alıp alamayacaklarını anlayamazlar. Söz konusu çocuklar olduğu zaman ise durum daha da önem kazanır. Ayrıca alınan İngilizce dersinin toplam maliyet haftada ne kadara geldiğine dikkat edilmelidir. Özellikle küçük çocuklar için olan derslerde maliyet hesabının haftalık olması ve uzun vadeli dersler alınmaması anne babaların çıkarına bir durumdur.

Uzun Soluklu Çocuk Eğitimi

Çocuk eğitimi zorlu bir süreçtir işin içine pedagoglar dahi girebilir. Durum böyle olunca eğitim aldıkları İngilizce kurslarını daha iyi araştırmak gerekmektedir. Birkaç yıldır İngilizce eğitimi veren bir kurum yerine uzun yıllardır eğitim veren bir online ksiteleri tercih etmekte fayda vardır. Uzun süredir var olan bir kurum başarılı bir kurum demektir. Ayrıca kökleşmiş kurumlar bu işi daha profesyonel yapmaktadır.

Öğrenme Garantisi

Yabancı dil eğitimlerinde gerek çocuk gerekse yetişkinlerde aranılan bir diğer özellik öğrenme garantisidir. Öğrenme garantisi hiç isteği olmayan bir kişiye bile istekle İngilizce öğretebilmektedir. Her anne baba çocuğunun kesinlikle İngilizce öğrenmesini ister. Burada iş öğretmenlere düşmektedir. Çocuğun ilgisini çekebilen herkes genç beyinlere kolaylıkla bir şeyler öğretebilir. Bu durum İngilizce öğretmenleri için de geçerlidir. Öğrenme garantisi aslında kursun değil öğretmenin başarısıdır. Çocukların beyni bir sünger gibidir. Hangi bilgi verilirse verilsin su gibi o bilgiyi emerler. Bir kursun öğrenme garantisi verebilmesi için ek aktiviteler koyması gerekir ve geçmişe dönük ders videolarını da paylaşması gerekir. Dersin bitmesi ile birlikte videolar bitmemelidir. Böyle bir kurs bulmak için kurs hakkındaki yorumlar incelenebilir.

Yaşa Uygun Program

İngilizce denildiği zaman genel bir dilden bahsedilir. Her yaşa öğretilen İngilizce farklıdır. Hiç İngilizce bilmeyen biriyle biraz İngilizce bilen birine yaklaşım farklıdır. 4 yaşında hiç İngilizce bilmeyen bir çocuğa olan yaklaşım ile 10 yaşında hiç İngilizce bilmeyen bir çocuğa yaklaşım aynı olmamalıdır. Kurumlar ve eğitim veren öğretmenler yaşa göre program belirlemeli ve eğitim şeklini o yönde devam ettirmelidir. 4 yaşında bir çocuk tamamen oyun ile eğitim alırken 12 yaşındaki bir çocuğun eğitiminde tamamen oyuna yer yoktur.

Avrupa Standartlarına Uygun Eğitim Sistemi

İngilizce eğitim sistemi ister yabancı bir kurum isterse de Türk bir kurumdan alınsın bakılması gereken şey standartlarıdır. Avrupa standartlarına uygun bir İngilizce kursu olmalıdır. Dil bir bütündür ve hangi ülkeye gidilirse gidilsin konuşulan İngilizce aynı olacaktır. Bundan dolayı alınan eğitimin standartlara uygun olması tercih edilmelidir. Çocuklukta atılacak İngilizce temeli gelecekte daha ileri düzey İngilizce öğrenmesini sağlayacaktır.

Geniş Video Arşivi

Doküman her eğitim programında mutlaka aranılan bir özelliktir.

  • Online İngilizce eğitimi alan çocuklarda aranılan dokümanlar da video arşivleri olmalıdır.
  • Bir kerede öğrenmek çok zor olabilir. Geniş video arşivi olan bir site tercih edilirse belirli periyotlarla bu videolar çocuklara izletilebilir.
  • Video tekrarlarını izleyen öğrenci hem ders tekrarı yapmış olur hem de eğitiminden uzak kalmaz.
  • Hafta da bir ya da iki defa ders almak yerine video tekrarı ile bu süre dört defa olursa çocuğun yararına olacak bir durum olur.

Bu durum sadece çocuklar için değil yeni bir şey öğrenen herkes için geçerli bir durumdur.

Başarılarına Sertifikalarını Veren Online Eğitim Sitesi Tavsiyesi

Hediye sertifikası satın alınan bir şey değildir. Bunu kursun belirli periyotlarla vermesi gerekmektedir. Sertifikalar çocukların öğrenme isteklerini artırır ve eğitime daha istekli katılmalarını sağlar. Ayrıca bir sonraki sertifikayı hak etmek için daha istekli çalışır ve başarı oranı artar. Profesyonel İngilizce kurslarının birçoğunda bu uygulama vardır.

İngilizce En İyi Nasıl Öğrenilir?

İngilizce eğitimi ülkemizde birçok kişinin sorun yaşadığı konuların başında yer almaktadır. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi de ingilizce eğitiminin çok geç yaşta başlamasıdır. Ayrıca yetişkinlik düzeyinde başlanılan İngilizce eğitimleri uygunsuz kurs ve hoca ile karşılaşıldığı zaman daha da zorlayıcı olmaktadır.

Öğrenmenin yeterli olmadığı eğitimlerde kişiler yabancı dilden uzaklaşmakta ve öğrenmeye karşı bir direnç geliştirmektedir. Bundan dolayı ingilizce eğitiminin çocukluk çağlarında başlaması en uygunudur. Durumun bilincinde olan anne babalar doğar doğmaz çocuklar için ingilizce kursu arayışına girmektedir. Birçok çocuk konuşmaya başlar başlamaz ingilizce kelimeler ile karşılaşmaktadır.

Bu konuda bilgi edinmek istiyorsanız bu rehber tam size göre. Yeni bir dil öğrenmek zor olabilir fakat imkansız değildir. Yeni bir dil öğrenmenin anahtarı, bir plana sahip olmak ve ona bağlı kalmaktır. Dili öğrenmeye başlamadan önce kendinize gerçekçi hedefler belirlemeniz önemlidir. İngilizcede akıcı olmak istiyorsanız, her gün en az 30 dakika ders çalışmak için bir hedef belirlemelisiniz. İlk başta çok iş gibi görünebilir, ancak her gün çalışma rutinine girdikten sonra zamanla daha kolay ve daha kolay hale gelecektir.

Planınızdaki bir sonraki adım, programınıza ve yaşam tarzınıza uygun İngilizce öğrenmenin etkili bir yolunu bulmak olmalıdır. Kitaplar, podcast’ler veya çevrimiçi kurslar gibi birçok farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Son olarak, iyi derecede İngilizce bilen birini bularak pratikler yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir