çin alışveriş siteleri
güvenilir çin alışveriş siteleri

Çin Alışveriş Siteleri

En İyi Çin Alışveriş Siteleri

Çin alışveriş siteleri son yıllarda online alışveriş insanlar tarafından çokça tercih edilmeye başladı. Özellikle yoğun çalışma temposundan vakit bulamayanlar ve evden rahatça alışveriş yapmak isteyenler, online alışveriş ile yüzlerce seçenek arasından istedikleri ürünü almanın tadını çıkarıyor.

Çin alışveriş siteleri de bu anlamda en çok alışveriş yapılan siteler arasında yerini aldı. Ancak son zamanlarda Çin’de çıkan corona virüs nedeniyle insanlar Çin sitelerinden alışveriş yapmaya korkar oldular. Çin’den gelen her şeye karşı belli bir önyargı oluşmuş durumda. Fakat virüs nedeniyle hayatın birçok alanında değişim yaşandığı gibi artık online alışverişlerde de siteler, hijyen kurallarını en üst seviyeye çıkardı.

Tabi ki bu konuda güvenilir alışveriş siteleri tercih edilmelidir. Ben de bu yazımda sizler için hijyen konusunda gereken hassasiyeti gösteren Çin alışveriş sitelerini sıraladım.

Normal alışverişte çoğu zaman insanlar, mağaza mağaza dolaştıkları halde istedikleri ürünü bulamamaktan şikâyet ederler. Üstelik yorulmaları da cabası. Durum böyle olunca bir tıkla alışveriş yapmak ve ürünü kapıda teslim almak artık daha cazip gelmeye başladı.

Bununla beraber diğer ülkelerden farklı tarzlarda ve uygun fiyata ürün bulabilmek de artık çok daha kolay. Çin alışveriş siteleri de özellikle bu konuda tercih listesinin başlarında yer alıyor. Hem ürün çeşidi bakımından hem de her cebe uygun fiyatların sunulması elbette ki bu tercihlerin en önemli sebebidir.

Peki..

En Güvenilir Çin Alışveriş Siteleri Hangileri?

1.Aliexpress

Çin Alışveriş Sitesi Aliexpress

Aliexpress’e Git!

Eğer niyetiniz Çin’den alışveriş yapmak ise karşınıza çıkacak ilk site Aliexpress olacaktır. Çin güvenli alışveriş siteleri arasında en çok bilinen site olan Aliexpress, en uygun fiyatlarla ve binlerce çeşit ürünü bir arada bulabileceğiniz dünyanın en büyük online alışveriş mağazalarından biridir.

Dünya genelinde hizmet veren Aliexpress, Türkçe dil desteği ve TL cinsinden alışveriş olanağı da sağlıyor. Bu sitede Çin menşeli teknoloji, giyim, ev ürünleri, oto aksesuarları, sağlık ve spor ürünleri başta olmak üzere akla gelebilecek her türlü ürünü bulmak mümkün. Merkezi Çin’de bulunan Alibaba Group’un bünyesinde yer alan Aliexpress, dünyanın birçok ülkesine hizmet veriyor.

Ayda 700 milyona yakın ziyaretçi trafiği bulunan alışveriş sitesinin popülaritesi Türkiye’ de de oldukça yüksek. Aliexpress üzerinden Çin’den gönül rahatlığıyla ürün sipariş edebilirsiniz. Site güvenilir alışverişin teminatını da sizlere veriyor. Kusurlu veya eksik ürün gelmesi halinde tüketiciye şikâyet etme ve ürün iade etme hakkı da sunulmuştur.

2.Banggood

çin alışveriş sitesi bangood

Banggood’a Git!

Çin alışveriş siteleri arasında yer alan bir diğer site ise Banggood’dur. Bu sitede ağırlıklı olarak elektronik ürün olmakla beraber, spor malzemeleri, sağlık ekipmanları, moda aksesuarları ve mücevherler gibi pek çok ürüne ulaşmak mümkün. Banggood 2004 yılından bu yana hizmet vermekte ve Çin üzeri alışveriş yapan en eski sitelerden biridir.

Her bütçeye uygun fiyat imkanı olan Banggood, Aliexpress gibi Türkiye’ye ürün gönderimi yapıyor. Türkçe dil desteği ve TL para cinsinden ödeme kolaylığı vardır. Türkiye’de de pek çok müşteri portföyü bulunan sitenin alışveriş güvenirliliği de oldukça yüksektir. Banggood’u Aliexpress’ten ayıran özelliği ise sattığı ürünleri sitenin kendisinin tedarik etmesi.

Alınan herhangi bir üründe sorun yaşanması halinde sitenin müşteri hizmetleri ile direkt muhatap olursunuz. Bu da ürünle ilgili sorunları gidermede kolaylık sağlar. Bu konuda sitenin müşteri hizmetleri gereken her konuda destek oluyor. Siteden satın aldığınız ürün 10 ila 20 gün içerisinde size teslim ediliyor. Nakliye veya gümrük geçiş noktasında sorun yaşanması halinde gecikme söz konusu olabilir.

3.Gearbest

çin alışveriş siteleri gearbest

Gearbest’e Git!

Bilindik Çin alışveriş siteleri arasında olan Gearbest üzerinden de güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Yine bu sitede de binlerce çeşit ve uygun fiyatlı ürün sizleri bekliyor. Türkçe dil seçeneği olan sitenin ara yüzü diğer sitelere göre daha derli toplu. Sitenin içeriği alışık olduğumuz yurtiçi online alışveriş sitelerine çok benziyor.

Bu da alışverişi daha kolay hale getiriyor. Gearbest diğer iki siteye göre daha yakın bir zamanda hizmet vermeye başladı. 2014 yılında kurulan site, Çin menşeli akıllı telefon ve diğer teknoloji ürünlerinin sahibi ve üreticisi olan Xioami ile de yakın ilişkilere sahip. Bu nedenle bu marka ürünleri uygulanan indirimlerle çok uygun fiyata alabiliyorsunuz.

Gearbest alışveriş sitesi de ülkemizde çok bilindik siteler arasına girer. Müşteri portföyü oldukça yüksektir. Ancak bazı ürünlerde gecikme yaşanabilir. Eğer istediğim ürünü uygun fiyata almak daha önemli ve beklerim diyorsanız bu site tam size göre.

4.DHgate

Çin Alışveriş Siteleri

DHgate Git!

Dünya çapında hizmet veren alışveriş sitelerinden biri de DHgate’dir. Bu site de Türkiye’deki müşterileri için Türkçe desteği vermektedir. Ayrıca gönderimlerde ücretsiz kargo seçeneği de bulunuyor. Merkezi Pekin’de olan sitede ağırlıklı olarak giyim ürünleri bulunuyor. Bunun yanı sıra ev eşyaları ve elektronik eşya bulmanız da mümkün. DHgate, satıcıdan alıcıya ürün aktarımı yaparak bir nevi köprü vazifesi görüyor. Toptan satış ağırlıklı olmasına rağmen perakende satışları da oluyor. Fiyatları da diğerlerine göre oldukça uygun.

5.Zaful

Çin Alışveriş Siteleri

Zafula’a Git!

Sizlere son olarak tavsiye edeceğim güvenilir alışveriş sitesi Zaful. Daha çok giyim alanında ismini duyuran site 10 milyon kadar ziyaretçi trafiğine sahip. ABD bu trafiğin büyük bölümünü oluştursa da Türkiye’den alışveriş yapanların sayısı da az değil. Sitenin Türkçe dil desteği sunması bu tercihin arasında yer alır. Diğer yandan erkek ve kadın giyim kategorilerinde binlerce ürün bulmak mümkündür.

Her tarzda ürün çeşitliliği olan sitede yılın belirli dönemleri büyük indirimler sunulmaktadır. 10 ila 20 gün içerisinde ürün teslimi yapılıyor. Daha çok kadınlar tarafından takip edilen ve tercih edilen Zaful alışveriş sitesi, herhangi bir sorun yaşanması halinde ürün değişimi veya ürün iade hizmeti veriyor. Kalite bakımından ortalamanın üzerinde ürünler bulmanız mümkün.

6.LightIntheBox

Çin Alışveriş Siteleri

Lightinthebox’a Git!

Uluslararası alışveriş sitelerinden olan LightIntheBox, yine Türkiye’de çokça tercih edilen alışveriş siteleri arasındadır. 2007 yılından bu yana hizmet veren site, pek çok kategoride ürün satışı yapıyor. Giyimden elektronik eşyaya kadar birçok ürünü bulmak mümkün. Sitenin en önemli özelliği ise müşterilerini cezbeden kampanyalar ve indirimler sunması. Ürün ile ilgili herhangi bir sorun yaşanması halinde müşteri hizmetlerinden destek alabiliyorsunuz. Ürün gönderim konusunda da oldukça hızlılar.

7.Geekbuying

Çin Alışveriş Siteleri

Geekbuying’e Git!

Elektronik cihazların ağırlıklı olduğu Geekbuying alışveriş sitesi, en güvenilir siteler arasında gösteriliyor. Özellikle hızlı teslimat bakımından olumlu geri dönüşler alıyor. Öyle ki 7 ila 15 gün gibi kısa bir zaman içerisinde ürününüz teslim ediliyor. Ürün teminini kendisi yaptığı için kargolama ve paketleme konusunda zaman kaybı yaşanmıyor.

Dünya geneline satış yapan Geekbuying, güvenli alışveriş konusunda da kendisini ispatlamış bir site. Garantili ürünler satan site üründe sorun olması halinde değişim ve iade kolaylığı da sağlıyor. Ödeme kolaylığı olan sitede kredi kartı, banka havalesi veya elektronik ödeme yöntemlerinden birini seçebilirsiniz.

8.Dealextreme

Çin Alışveriş Siteleri

Dealxtreme’e Git!

Dealxtreme veya kısaca DX, 2006 yılından bu yana online alışveriş hizmeti veriyor. Sitenin ara yüzü oldukça iyi bir dizayna sahip. Bu da aradığınız ürünü kolayca bulmanızı sağlıyor. Ürün çeşidi bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip. Türkiye’de çokça tercih edilmesine rağmen maalesef Türkçe dil desteği verilmiyor. Ancak TL para cinsinden alışveriş yapmak mümkün. Fiyat konusunda diğer sitelerle hemen hemen aynı rakamları görebilirsiniz. Sipariş nakliye süresi 7 ila 14 gün arasında değişiyor. Oldukça hızlı bir teslimat süresi olan site çeşitli kampanya ve indirimlerle müşterisini tutmayı başarıyor.

9.MinilntheBox

Çin Alışveriş Siteleri

Çin’den alışveriş yapmak isteyenler için bir alternatif de MiniIntheBox online alışveriş sitesidir. 2006 yılında kurulan site, LightIntheBox ile kardeş bir sitedir. Hızlı bir gönderim hizmeti veren MiniIntheBox, müşteri memnuniyeti bakımından olumlu geri dönüşleri olan bir sitedir.

Ürün çeşitliliği yönünden de oldukça zengin olan sitenin yine Türkçe dil desteği vardır. Ürün içeriği kardeş LightIntheBox ile hemen hemen aynı olsa bile farklı ürün bulmak da mümkün. Sipariş teslimi 15 ila 20 gün içerisinde yapılmaktadır. Fiyat bakımından diğer e-ticaret siteleri ile rekabet edecek düzeyde olan sitenin Express kargo ile ürün gönderimi de mevcuttur.

Siteye üye olduğunuz takdirde, sipariş durumunuzu ve ürün kargo takibini site üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca ürün ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız kolayca iletişime geçerek sorununuzu hızlı bir şekilde çözümleyebilirsiniz. Uluslararası bir üne sahip olan MiniIntheBox, güvenilir Çin alışveriş siteleri arasından size rahatlıkla önerebileceğim bir site.

HobbyKing

HobbyKing, adından da anlaşılacağı gibi hobi severlere hizmet veriyor. Dünya geneline hizmet vermesi hobi ürünlerindeki çeşitliliği de arttırıyor. Hobi meraklıları aradıkları her şeyi bu siteden kolaylıkla bulabilirler. Türkiye’ye gönderim yapılabilmesine rağmen yazık ki TL cinsinden ödeme ve Türkçe dil desteği imkanları sunulmuyor. Ürün teslim süresi 1 aya kadar uzayabilir. Acil bir ihtiyaç olmadığı sürece ürün tesliminde farklı bir sorun yaşanmıyor. Ürün kalitesi yönünden de müşterilerden oldukça güzel geri dönüşler oluyor. Üründen memnun kalınmaması halinde 30 gün içerisinde aldığınız ürünü iade edebilirsiniz.

Çin Alışveriş Siteleri İsimleri

  • Aliexpress
  • Banggood
  • Gearbest
  • DHgate
  • Zaful
  • LightIntheBox
  • Geekbuying
  • Dealxtreme
  • MiniIntheBox
  • HobbyKing

Çin Alışveriş Siteleri Güvenilir mi?

Corona virüsten dolayı evlere kapandığımız şu günlerde artık tüm işlerimizi evden halletmeye çalışıyoruz. Aynı şekilde alışverişler de internet üzerinden yapılmaya başlandı. Giyimden elektronik eşyaya, marketten manava kadar her şey internet üzerinden sipariş edilmeye başlandı. Böylelikle dışarı ortamlara girmeden oturduğunuz yerden rahatlıkla istediğiniz ürünü alabiliyorsunuz.

Bununla beraber ne var ki ülke dışından gelen ürünlere karşı da temkini elden bırakmamak lazım. Hem alışverişin güvenliği hem de virüs tedbirleri açısında ihmal edilmemesi gereken bir konu. Online alışveriş yaparken güvenilir ve corona virüse karşı gerekli tüm önlemleri almış olduğuna inandığınız siteleri tercih etmelisiniz. Bu noktada sizlere fikir olması için birkaç güvenilir alışveriş sitesi derledim. Bu alışveriş siteleri üzerinden gönül rahatlığı ile sipariş verebilir, online alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

2020 yılına kadar dünya geneli pek çok insan Çin alışveriş sitelerinden alışveriş yapıyordu. Fakat corona virüs nedeniyle herkeste bir panik havası oluştu ve Çin’e karşı doğal olarak bir önyargı oluştu. İnsanlar artık Çin’den gelen her şeyde virüs olabilme ihtimalini düşünmeye başladı. Bu nedenle alışveriş konusunda da bir hayli düşüş yaşandı.

Fakat unutulmamalıdır ki insan sağlığını ön plana alan ve virüsün yayılmasına karşı gerekli mücadeleyi veren siteler de yok değil. Sipariş edilen ürünün tüketiciye sorunsuz ve hijyenik bir şekilde ulaştırılması için çaba gösteriliyor. Bu noktada hem alışveriş konusunda hem de hijyen konusunda güvenilir bir çok site mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir