boşanmaktan vazgeçiren dualar

Boşanmaktan Vazgeçiren Dualar

Evlilikler, mutlu ve huzurlu bir hayatı yaşayabilme üzerine kuruluyor olsalar da zaman içerisinde evliliklerde bozulmalar yaşanabiliyor. Evliliğin boşanmaya kadar uzanan kötü gidişatı bireylerin kişisel hayatlarına da doğrudan etki ediyor.

Eşine karşı her şeyi yaptığı halde hala eşi tarafından boşanma düşüncesinin kendisine dayatılmasından huzursuzluk duyanlar için bolca dua edilmesi gerekiyor. Eşimden boşanmak istemiyorum dua bu noktada gönül rahatlatıcı olarak ön plana çıkıyor.

Boşanmak istemeyen ve eşine karşı sevgi besleyenlerin sığınabileceği en doğru yer alan dualar ile yaşanan sıkıntılardan bir an için de uzaklaşabilmek mümkün oluyor. Boşanmayı önlemek için dua edilmesiyle beraber tamamen iyi niyetle duaların yapılması gerekliliği de bulunuyor.

Boşanmaktan Vazgeçiren Dualar
boşanmaktan vazgeçiren dualar

Boşanmak İstemeyenler için Okunması Gereken Dualar

Kutsal kitap Kur-an’ı Kerim’de evliliğin önemine farklı ayetlerde vurgu yapılıyor. Boşanmak üzereyim dua olarak okuyabileceklerim neler? diye merak edenler için, yatsı namazının sonrasında okunabilecek dualar.

“Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm” (Tevbe, 9/129)

“El kâriah(kâriatu).Mel kâriah(kâriatu).Ve mâ edrâke mel kâriah(kâriatu).Yevme yekûnun nâsu kel ferâşil mebsûs(mebsûsi).Ve tekûnul cibâlu kel ıhnil menfûş(menfuşi).Fe emmâ men sekulet mevâzînuh(mevâzînuhu).Fe huve fî îşetin râdiyeh(râdiyetin).Ve emmâ men haffet mevâzînuh(mevâzînuhu).Fe ummuhu hâviyeh(hâviyetun).Ve mâ edrâke mâhiyeh(mâhiyeh).Nârun hâmiyeh(hâmiyetun).”

Boşanmak istemeyenler için dua olarak her gün okunabilecek bu dualar sayesinde daha huzurlu bir evliliğe sahip olunmasının kapıları açılabilir.

Eşim Boşanmaktan Vazgeçer mi?

Hayatın hemen her anı kararlar bütününden oluştuğundan dolayı, alınan bir karardan vazgeçilebilmesi her insan için geçerli bir durumdur. Boşanmak isteyen eşlerinin bu durumdan kurtulabilmesi için erkek boşanmaktan nasıl vazgeçirilir sorusunu aklında bulunduran pek çok kadın bulunuyor.

Duaların yardımıyla birlikte eşler arasındaki sohbetin artması da önemlidir. Boşanmaktan vazgeçirmeyi sağlayacak olan karşıdaki kişiye karşı tutumdur. Karşınızda bulunan kişi her ne kadar boşanmaya yakınlaşmış olsanız da hala sizin kocanız konumundadır.

Kocanızın hoşuna gidecek hal ve hareketler içerisinde olmakla beraber muhabbettinizin artabilmesi mümkündür. Eşler arasındaki yakınlığın artmasıyla beraber boşanma evresinde olan ilişkideki tüm buzlar eriyerek daha sıcak ve mutlu bir yuvaya kavuşulabilmesi mümkün hale gelebilir.

Tavsiyemiz özel tüyolara sahip Ezgi Gezer’in Evliliğimi Kurtar Kitabı‘nı okumanız. Aşağıdaki butonu tıklayarak e kitabı inceleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Tavsiye E-Kitap Hemen İncele!

Bir yorum

  1. Hocam karım benden boşanmak istiyor geçmişte ben ve ailemin yaptığı hatalardan ötürü ama ben bunlardan ders aldım ve yapamayacağım sadece son defa güvenmesini istiyorum ne yapmalıyım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir