Boşanmak Üzereyim Ne Yapmalıyım
Boşanmak Üzereyim Ne Yapmalıyım Diyorsanız Bir Solukta Okuyun.

Boşanmak Üzereyim Ne Yapmalıyım?

Eşler arasında yaşanan tartışmalar neticesinde boşanmaya giden yolun temelleri istemeden de olsa atılmış olabiliyor. İlişkilerde ve evliliklerde anlaşmazlıkların son yıllar içerisinde giderek artan bir oranla yaşanıyor olması sebebiyle, boşanma oranlarında da bariz bir artış söz konusudur.

Evliliklerine, ömür boyu mutlu devam edeceklerini düşünerek yelken açan çiftler arasında var olan sorunlar sebebiyle oldukça kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

Eşimden boşanmak istemiyorum düşüncesinde olanlar için özellikle boşanmaya giden süreç oldukça sancılı hale gelebiliyor.

Boşanmak üzere olanlar için henüz her şey bitmemişken ilişkiye değer katılabilmesi mümkün oluyor. Eşimden ayrılmak istemiyorum ama ilişkim boşanma noktasına gelmek üzere şeklinde düşüncesi olanlar için bu düşüncelerin akıldan çıkarılması ve eş ile arada olan sorunun çözümlenmesi gerekiyor.

Boşanmak Üzereyim Ne Yapmalıyım?
boşanmak istemiyorum ne yapmalıyım,

Boşanmak Üzere Olanlar Ne Yapmalı?

Boşanmak istemiyorum ne yapmalıyım şeklinde yoğun olarak aklında soru işareti bulunanlar için, eşlerine karşı daha yüksek bir empati yeteneğine sahip olmalılardır. Empati yapabilme sorunu çözebilme ve dolayısıyla da boşanmanın önüne geçebilmeyi sağlayacak olan aşamalardan biri olarak görülür.

Boşanmak üzere olanlar, evliliklerini kurtarmak istediklerinde tüm yükü sırtlanmalılar ve karşısındaki kişiyi de bu şekilde etkilemelilerdir.

Aksi takdirde yapılacak olumsuz davranışlar ilişkinin daha kötü bir yola girmesini ve bununla doğru orantılı olarak da boşanma sürecinin hızlanmasına neden olabilir.

Boşanmak üzere olanlar için her adımın dikkatli bir şekilde atılması gerekiyor ve eşlerine karşı belirli bir plan çerçevesinde hareket etmeleri gerekiyor. Fevri davranışlar ilişkiyi kurtaracak değil ilişkiyi bozacak davranışlardır.

Kocamdan Ayrılmak İstemiyorum! Diyenler

Kocamı seviyorum boşanmak istemiyorum ama kocam bana karşı olan tavrından vazgeçmiyor diye kadınlar, kocalarıyla arasında olan yakınlığı ilişkinin durumuna göre kademeli olarak artırmalılardır.

Evli çiftler, birbirlerine olan duygusal açlıklarını giderebilme amacı içerisinde olmaları nedeniyle duyguların yansıtılması gerekiyor. Boşanmak üzere olunsa bile duyguların açığa çıkarılmasıyla beraber aşk tazeleyebilmek mümkün hale geliyor.

Eşim boşanma davası açtı ve boşanmaya giden yola girdim diyenler, öncelikle uzman bir avukattan davanın detaylarını öğrenmeli ve bunun akabinde boşanma evresinde oldukları eşleriyle iletişim kurarak baş başa olacak bir konuşma yapmalılardır.

Öncelikle bu konuda yazılmış en iyi kitap olan “Evliliğimi Kurtar” E kitabını satın almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir