Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Gider

Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Gider?

Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Gider? Bununla ilgili tavsiyeleriniz nelerdir hangi saç rengini yorumlarsınız lütfen hemen en altta yorumlarınızı eklemeyi unutmayın.

Saçların beyazlaması insanın yaşlanmasının doğal bir sonucudur, ayrıca stres ve sigara gibi bazı etkenler saçların henüz yaşlanmadan da beyazlamasına neden olabilir. Saç beyazlaması özellikle de biz kadınlar için kelimenin tam manası ile bir kabustur ve bu kabustan kurtulmanın en pratik yoluysa saçları boyamaktır.

Ancak beyaz saçlar ne renk boyanmalı bunu iyice araştırmadan yapılacak boyama işlemlerinin sonu hüsran olabilir zira beyazlarınız kapanmayabilir.

  • Natürel bir görüntü yakalamak önemli

Beyaz Saçlara Hangi Renk Boya Gider?Beyaz saçları kapatırken doğru boya seçiminde en önemli rolü oynayan etkenlerden biri natürel yani doğal bir görünüm yakalayabilmektir. Bunun için koyu kumral saçlı olanlar saçlarının doğal tonundan 1-2 ton koyu renk boyaları seçmelidir.

Açık renk saçlılar içinse işin püf noktası boyayı saçlarında daha uzun bekletmektir. Bunun yanı sıra tamamen beyazlamış saçlar için de çok parlak renkleri seçmenin doğru olmadığını eklemeliyiz.

  • Beyaz kapatma kalemleri az beyazı olanlar için çok pratik bir çözüm

Son yıllarda gittikçe daha fazla kadının beyaz saçlar için kullandığı yöntemlerden biri de beyaz kapatma kalemi. Farklı markaların farklı tonlarda ürettiği beyaz kapatma kalemleri özellikle saçında az beyaz olanlar için ideal.

Ayrıca bu kalemler sayesinde saç boyama arasındaki süreleri de uzatabilmek mümkün.

  • Eğer evde boyama konusunda deneyiminiz yoksa kuaför en doğru seçenek

Evde saç boyamak hele de beyaz kapatmak kolay bir şey değil ve deneyiminiz yoksa bu girişiminiz yazımızın başında da belirttiğimiz gibi hüsranla sonuçlanabilir. Dolayısıyla beyaz saçlar ne renk boyanmalı diye düşünürken beyaz kapatmanın ustalık gerektiren bir iş olduğu gerçeğini gözden kaçırıp, saçınızı kendiniz boyayarak sonunda üzülebilirsiniz.

Kısacası beyazları kapatmak için boya seçiminde herkesin kendi orijinal saç rengine yakın renkleri tercih etmesi ve eğer boya yapma konusunda deneyimsizse işin uzmanına yani bir kuaföre başvurması en doğrusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir