Bayanlarda Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir

Bayanlarda Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Bayanlarda saç dökülmesi nasıl önlenir farklı tavsiyeler bu yazımızda. Bayanlarda kısmi saç kaybı nedeniyle saçların uzayamaması başta olmak üzere daha pek çok farklı olumsuz sonucun bulunuyor olması sebebiyle kadınlar da mutsuzluk görülebiliyor. Kadınlarda saç dökülmesinin erkek tipi saç dökülmesinden belirli bir farkı bulunuyor. Saç dökülmesi farklı tiplerde meydana geliyor. Toplumdaki lerde en sık görülen saç dökülmesi sorunlarının başında saç dökülmesi geliyor.

Androgenetik Alopesi ismiyle de tanımlanabilen bir sorun olduğu gibi sonuçları oldukça yıpratıcı hale gelebiliyor. saç dökülmesi başlangıç yaşı günümüzde 18 yaşına kadar gerilemiş olduğundan dolayı genç lerde sıkça görülebiliyor.

Sıklıkla rastlanan saç dökülmesi sorunlarının başında yer alan saç dökülmesi, lokal etkiye sahip olabildiği gibi saçın tümüne de etki edebilecek yapıya sahiptir. Alında ve şakaklarda başlayan açılmaya kendini gösteren bir saç dökülmesi olan, saç dökülmesiyle erken evrede saçların incelmesi sorunu ve pigment kaybı yaşanmasıyla saç renginin açık tonlara değişim göstermesi gözlenir.

Saç Dökülmesi Nasıl Oluşur?

saç dökülmesi genç yaşlarda başlayabildiği gibi orta yaşlarda da ortaya çıkabilen bir saç dökülmesi sorunudur. Ailesel özelliklere bağlı olarak ortaya çıkan saç dökülmesi, hormonundan etkilenerek saçların dökülmeye başlamasıyla görülür. saç dökülmesinde başlangıç ve bitişin ne zaman olacağı kesin olarak tahmin edilememekle beraber, ortalama olarak 30 yaşlarında görüldüğü bilinir. saç dökülmesi kaybıyla oluşan açılmaların kesin tedavisi saç ekim yöntemidir. saç dökülmesinde saçların tekrar çıkabilmesi mümkün olmadığı gibi dökülmeye karşı uygulanacak olan bakım işlemleriyse geciktirici rol oynayabilir.

Kadınlarda görülen saç dökülmelerinde; başın üst kısmında açılma ve saç ayrımının genişlemesi sonuçları en çok görülen sonuçlar arasında yer alıyor. Saç dökülmesine bağlı olarak saçlarda incelme de görülebiliyor olması sebebiyle kadınların saçlarındaki eski gürlük yerini daha hacimsiz saçlara bırakıyor. Günde 100 telden fazla dökülen saç telleri, saç dökülmesinin kanıtı olarak gözlenebiliyor.

Saç Dökülmemden Şikâyetçiyim Hangi Önlemleri Almalıyım?

Saç dökülmesine bağlı olarak yaşanan sorunların ortadan kaldırılması için saç köklerini güçlendiren yapıya sahip olan Octeine ve Aminexil içerikli saç bakım serumları tercih edebilirsiniz. Bayanlardaki saç dökülmesini engelleyici içeriğe sahip olan bakım serumlarıyla saç dökülmenizi engellemiş olacağınız gibi saç diplerinizi de güçlendirebilirsiniz.

Saçların dökülmesini önlemek için saç derinizi kirden tamamen arındırmalı, şekillendirici ürün kullanıyorsanız bu ürünlerin saçta kalmamasını sağlamalı ve saç köklerinizin nefes alabilmesi için B5-Argenine, içerikli şampuanlar kullanmalısınız.

Bayanlar için saç dökülmesini önleyebilmek için doktor danışmasının ardından Biotin içerikli besin takviyelerini de tercih edebilirsiniz. Saç diplerinde kan dolaşımını artırmak saç dökülmesini önlemede oldukça güçlü bir yöntemdir. Saç derisine yapılacak hafif masajlar sayesinde saç dökülmenizi önleyebilirsiniz. Tüm uygulamaları bir arada yapmak en çok fayda gösterecek çözüm yöntemidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir