Basura Ne İyi Gelir Evde Tedavi Yöntemleri

Basura Ne İyi Gelir Evde Tedavi Yöntemleri

Günümüzde ne yazık ki toplumun büyük bir kısmı yanlış besleniyor, hareketsiz bir yaşam sürdürüyor ve bunlar diğer birçok sağlık sorununun yanı sıra basura da zemin hazırlıyor.

Obezite, hareketsizlik, yanlış beslenme, alkol tüketimi gibi etkenler nedeni ile şekillenen basur halk arasında en yaygın hastalıklardan biri ve basur ağrısı bu sorunu yaşayan kişilerin hayatlarının neredeyse tümünü etkileyecek denli ciddi bir durum.

Elbette tıbbi ismi ile hemoroid için birçok farklı tedavi yöntemi de bulunuyor. Birçok kişi basura evde çözüm arıyor, zira medikal çözümler yerine doğal yöntemler kullanmak çoğu kişiye dana makul geliyor.

Aslında bunun doğru bir tercih olduğunu da söyleyebiliriz, zira basur nasıl iyileşir sorusuna çözüm getiren çok sayıda üstelik hemen hepsi de gayet etkili birçok doğal yöntem olduğu biliniyor.

Basur Ağrısını Buz Kompresi İle Kesebilirsiniz

Basur ciddi şekilde ağrı veren bir sağlık sorunu ve basur ağrısı için hızlı ve kesin çözümlerden biri buz ile kompres yapmak. Bunun için bir tülbende ya da torbaya buz doldurup basurlu bölgenin üzerinde bekletmeniz yeterli. Bu basur ağrısının kısa sürede kesilmesine yardımcı oluyor.

Basura Ne İyi Gelir Evde Tedavi Yöntemleri

Badem yağı

Doğal tedavi yöntemleri denilince yağları unutmak olmaz. Birçok sorunun çözümünde kullanılan badem yağı basur nasıl iyileşir diyenlerin de yardımına koşuyor. Her aktarda kolayca bulabileceğiniz saf badem yağından bir miktar pamuğun üzerine döküp bu yağlı pamuğu basurunuzun üzerine bastırıp birkaç dakika bekletin.

Bu yöntemi gün içinde birkaç defa tekrarlayın. Badem yağı kompresi basurun iyileşmesini sağlarken ağrı, acı ve kaşıntı hissinin de azalmasını sağlıyor.

Basur İçin Kullanılan Kremler

Bu doğal yöntemlerin yanı sıra basura iyi gelen krem de kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ancak şunu belirtmemizde fayda var; tüm ilaçlar gibi basur için kullanılan kremler konusunda da uzman bir hekime danışmak en doğrusudur.

Basur nasıl iyileşir bu konuda da bir hekime danışmanız gerekir. Basura ne sürülür sorusunun birçok yanıtı olsa da basur ağrısını en hızlı şekilde kesen krem anestol pomattır. Bu krem anestezik özelliği sebebiyle sürdükten kısa süre sonra ağrı ve acı hissini büyük ölçüde ortadan kaldırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir