Basura Ne İyi Gelir Bitkisel Çözüm

Basura Ne İyi Gelir Bitkisel Çözüm

Hemen herkes hayatı boyunca basur sorunu nedeni ile ciddi sıkıntılar yaşayan bir hatta daha fazla kişiyle karşılaşmıştır ve birçok kişi de bu sorunu bizzat deneyimleşmiştir. Bunun sebebi basurun yetişkinler arasında en sık görülen sağlık problemlerinden biri olması.

Özellikle günümüzde yaşam ve beslenme koşulları basur oluşumuna zemin hazırlıyor ve bu da basurun gün geçtikçe daha fazla kişinin paylaştığı bir hastalık olmasına yol açıyor. Obezite, yağlı besinler tüketmek, hareketsizlik, alkol tüketimi gibi birçok etkene bağlı olarak şekillenebilen basur bitkisel tedavi ile de ortadan kaldırılabiliyor.

Yazımızda basur bitkilerle tedavi konusunda başvurulan en etkili birkaç yöntemi sizler için derledik.

Basura İyi Gelen Şifalı Bitkiler

 Dereotu Kürü 

Dünyanın en lezzetli bitkilerinden biri olan dereotu aynı zamanda şifa kaynağı oluşu ile de tanınıyor ve dereotu kürü basurdan doğal yollarla kurtulma şansı sunuyor, üstelik dereotu kürü hem çok ucuza mal oluyor hem de inanılmaz pratik bir yöntem. Dereotu kürü için yapmanız gereken sadece her yemekten önce 3 tutam kadar dereotunu iyice çiğnemek ve 2 bardak su ile birlikte yutmak. Bu kürü her yemekten önce aç karnına düzenli olarak uyguladığınızda bir süre sonra basurunuzun geçtiğini göreceksiniz.

 Hindistancevizi Yağı 

Hindistancevizi yağını tüm aktarlardan kolaylıkla bulup satın alabilirsiniz. Bu yağ için basur bitkilerle tedavi konusunda en etkili olanlarından biri. Hindistancevizi yağı ile basurunuzdan kurtulmak için basurlu bölgeyi iyice yıkayıp hindistancevizi yağı dökülmüş bir pamuğu basurlu bölgeye tampon yapın ardından bölgeyi sadece su ile durulayıp aynı işlemi tekrarlayın. Bu yöntemi birkaç gün uyguladığınızda basurun ortadan kalkacağından emin olabilirsiniz.

 Basur Bitkisel Tedavi Patlıcan 

Herkesin keyifle tükettiği bir sebze olan patlıcan, daha doğrusu yemek yaparken işe yaramadığı için çöpe attığımız patlıcanın yeşil sapları basur tedavisi için kullanıyor.

Basur bitkisel tedavi patlıcan yöntemi için 8-10 adet patlıcanın yeşil saplarını ayırıp 8-10 bardak su ile haşlayın, su kaynayınca ateşi kısarak kısık ateşte yarım saat daha haşladıktan sonra tencerenin kapağını açmadan soğumaya bırakın ve bu patlıcan suyundan sabahları ve akşamları aç karnına birer bardak için.

Bu arada patlıcan suyu kürünün etkili olması için basuru azdıran yiyeceklerden de uzak durmanız gerektiğini unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir