Basur İçin Bitkisel Çözüm

Basur İçin Bitkisel Çözüm

Basur için bitkisel çözüm olarak kullanılan bahsedeceğimiz bu bitkilerden hangisini kullandınız? Basur için hangisi işe yaradı? Çözüm niteliğinde faydasını gördüğünüz bunlardan başka bitki var mı?

Lütfen yorum kısmından belirtin. 

Basur İçin Elma Sirkesi

Elma sirkesinin kullanılması basur için en popüler doğal tedavilerden biridir. Sadece pamuklu bir topu veya bir miktar tuvalet kağıdını elma sirkesi ​​ile ıslatın ve basur alanına uygulayın. Ağrılar hafifleyene ve semptomlar giderene kadar bu işlemi tekrarlayın.

Hemen iyileşme görmeyebilirsiniz ancak ağrı ve basur memesine çok iyi gelecektir. Alternatif olarak, oturma banyo suyuna biraz ortalama (yarım bardak) kadar elma sirkesi ilave edin.

Basur İçin Hindistan Cevizi Yağı

Basur için doğrudan hindistan cevizi yağı uygulayın. Basur belirtilerinin ortadan kalkmasına ilaveten, basur birkaç gün içinde ortadan kaybolabilir.

Basur İçin Bitkisel ÇözümBasur İçin Cadı Elması (witch hazel)

Duydunuz mu? Bilmiyoruz ama cadı elması basur için çok faydası olduğu biliniyor. Basur memesini büzücü ve şifalı bir ağaç olan cadı elması, basur için eskilerin bildiği en doğal ilaçlardan biridir. Bir pedi veya bir yumru pamuğu cadı elması ile ıslatın ve bölgeye uygulayın. Bakın neler oluyor.

Basuru İçin Aloe Vera

Yukarıda saydığımız bitkilerde olduğu gibi, basur semptomlarını hafifletmek için etkilenen bölgeye aloevera uygulamak son derece faydalıdır. Basur İçin Bitkisel Çözüm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir