aliexpress türkiye deposu
aliexpress türkiye deposu olan satıcılar nasıl bulunur

Aliexpress Türkiye Deposu

Aliexpress Türkiye deposu olan mağazaları nasıl bulabilirsiniz resimler yardımı ile anlatacağız. Bir çok Türk satıcı artık aliexpress üzerinden tüm dünyaya açılmaya başladı. Yerel olarak ülkemiz Türkiyeden de verdiğimiz siparişler gümrük sıkıntısı olmadan kısa sürede tarafımıza ulaşım sağlayacaktır.

Aliexpress Türkiye Deposu Olan Satıcılar Nasıl Bulunur?

Öncelikle pc masaüstü tarayıcılarda türkiye deposu bulunan popüler satıcıları gösterelim.

1: Adım: Panelinizden aliexpress giriş yapın ve sitenin sağ üst kısmından sitenin dilini İngilizce olarak değiştirin.

Aliexpress Türkiye Deposu
aliexpress turkiye deposu dil seçimi english

Bu ayardan sonra “ship from” kısmı çıkacaktır.

Aliexpress Türkiye Deposu

2: Adım: Herhangi bir kategori veya ürün arama sayfasındayken “ship from” olan kısmı Türkiye olarak seçin. Aşağıdaki gibi.

Aliexpress Türkiye Deposu

Ardından sayfayı yenileyin. Bu şekilde aramış olduğunuz ürün veya kategori içinde yer alan ürünler türkiye deposu olan ürünler listelenecektir. Ek olarak size bir seçenek çıkacaktır. Aşağıdaki gibi TURKEY SEÇİN.

Aliexpress Türkiye Deposu

Bu şekilde aliexpress Türkiye mağazası olan bir satıcıdan siparişimizi geçmiş olacağız.

Mobil kullanımın artması ile mobildende türkiye deposu bulunan popüler satıcıların ürünleri bu şekilde bulunur. Resimleri takip edin.

İlk adım: Öncelikle aşağıdaki resimde olduğu gibi ilk işlem.

Aliexpress Türkiye Deposu
bu şekilde filtreleme yapın

2. Adım: Gelen gemi kısmından Turkey seçin ilgili satıcılardan ürünler listelenecektir.

Aliexpress Türkiye Deposu

Kolaylık olması açısından Aliexpress sitesinde Türkiye gönderim seçeneği mevcut olan mağazaları listeledik. Çok fazla seçenek olmasa bile fiyat karşılaştırarak uygun gelir ise bekleme zamanını azaltmak mümkün. Genelde Aras Kargo ile üç ila yedi iş günü içerisinde teslimat seçeneği mevcut. Aliexpress Türkiye Deposu sayesinde artık işlemler daha kolay yapılıyor.

Ali express Türkiye son zamanlarda Türkiye operasyonunu artırması neticesinde Aras Kargo dışında Yurtiçi Kargo benzeri kargo firmaları ile de anlaşma sağlamış durumda. Kategorilerdeki Türkiye gönderime sahip ürün sayısı artıyor. Birçok farklı Türk markası yavaş yavaş Aliexpress üstünden satış yapmaya başlamakta.

Yeni Eklenen Kategoriler

Var olanlarla berabere yeni eklenen konulardan bir liste yaparak güncellemek gerekiyor. Yalnızca kategori ve Türkiye deposu gönderim alternatifleri olanları listeledik. Listelenen ürün gruplarında Turkey seçeneği mevcut ancak çoğunda stok olmadığından dolayı seçilmiyor.

İlgili olduğunuz kategorilerde teker teker kontrol etmek gerekiyor. Yeni ilave edilen kategorilerde genel olarak Türkiye’den satıcı hesabı açanlar da mevcut. Çok ürün olmasa bile yine de alternatif açılmış. Türkiye’den satış mağazası açan kişilere başarılar dilemek gerekir.

Ürün çeşitleri üç boyutlu yazıcı, bilgisayar ya da telefon kulaklığı, arabalar için çoklu medya seti, araba kameraları şeklinde. Yazıyı hazırlarken, şu an bu ürünlerde gönderim mevcut. Fakat ilerideyse stok bittiği için seçenekler kaldırılabiliyor. Bu tüm ürünler Aras Kargo sayesinde kısa bir süre içinde evlere sipariş edilebiliyor. Araba içi set alacaklara kesin bir şekilde incelemelerini tavsiye ediyoruz.

Vergi korkusu olmadan ücretleri Türkiye ile karşılaştırarak karar vermek mümkündür. Malum Türkiye gönderime sahip olan ücretler normal halinden daha yüksek düzeylerde seyrediyor. Fakat kelepir yakalarsanız kaçırmamak lazım. Türkiye deposu olan şirketlerde bir indirim yakalanırsa zaman beklemeden almak gerekiyor.

Kategori Bazında Türkiye Gönderime Sahip Ürünler

Sanırız yeni anlaşmalar ile Aliexpress Türkiye deposu olan markalar kargoda bulunan ürünlerini Yurt içi kargo yolu ile göndermeye başlamışlar. Mifa Wireless Speaker benzeri çok satın alınan ürünler de eklenmiş. Aşağıdaki linklerden kategori bazlı çeşitli ürünleri incelemek mümkün.

Aliexpress telefon kategorisi ise ne yazık ki Türkiye deposu olan markaların kargo ürünleri içinde değil. Türkiye Aliexpress ürünleri arasında diğer ülkeler gibi fazla seçenek olmasa da birçok farklı kategori olduğunu görmek mümkün. Bu kategorileri şu şekilde listelemek mümkün. Bu listede elimizden geldiği kadar her ürünü yazmaya çalıştık.

 • Tüketici Elektroniği Kategorisi
 • Takı Kategorileri
 • Kadın Giyim
 • Erkek Giyim
 • Akıllı Telefon Kategorisi
 • Bilgisayar & Ofis Kategorisi
 • Ofis Kategorisi
 • Konut Ürünleri Kategorisi
 • Evcil Hayvanlar (Pet) Kategorisi
 • Bebek Malzemeleri Kategorisi
 • Sağlık ve Güzellik Kategorisi
 • Otomobil, Araç Kategorisi
 • Ev Geliştirme Kategorisi
 • Ev Araç Gereçleri Kategorisi

Bilgisayar ve Ofis Programları Kategorileri

1- Ender Official Store

3 Boyutlu yazıcılar ve materyallerini içeren ürün kataloğu ile Ender ürünleri Aras kargoyla üç ila yedi iş günü içinde teslim edileceğini belirtmiş.

2- Creality 3D Official Store

3 Boyutlu yazıcı ve diğer aksesuarları kategorisi içeren ürün kataloğu ile Creality 3D Store parçaları Aras kargoyla üç ile yedi iş günü içerisinde teslim edilebilir..

3- Easy-Living

Teknolojik aygıtlara uygun standlar ve aparat içeren (mesela laptop standı benzeri) Easy-Living dükkanları Aras ile 3-7 iş günü içinde teslim edileceğini söyleniyor.

4- Ostars Store

3 Boyutlu yazıcı ve değişik ürünleri içeren ürün kataloğu ile Ostars Store malzemeleri Aras sayesinde 3 ya da maximum yedi iş günü içerisinde teslim edileceğini belirtmiş.

Aras Kargo5- Romeou 3D Store

3 Boyutlu yazıcı ve parçalarını içeren malzeme kataloğuyla Romeou 3D Store malzemeleri Aras kargo sayesinde 3-7 iş günü içerisinde teslim edileceğini söyleniyor.

6- TWO TREES 3D-Printer Store

3 Boyutlu yazıcı ve parçalarını ihtiva eden ürün kataloğu ile Romeou 3D Store ürünleri Aras kargoyla 3-7 iş günü içinde teslim edilir.

7- Unique 3D Store

3 Boyutlu yazıcılar ve parçalarını barındıran ürün kataloğuyla Unique 3D Store malzemeleri Turkey Post kargo ile yedi ila on beş iş günü içerisinde teslim edileceğini belirtiyor.

8- 3D Super Shop

3 Boyutlu yazıcı ve malzemeleri barındıran ürün kataloğuyla 3D Super Shop malzemeleri Aras kargoyla üç ile yedi iş günü içerisinde teslim edileceğini söylenmiş.

Aliexpress Tablet Ürünleri Kategorisi

1- Easy-Living

Teknolojik aygıtlara uygun olan stant ve aparatlar barındıran (örneğin dizüstü standı gibi) Easy-Living mağazaları Aras kargoyla 3-7 iş günü içinde teslim edilir.

Ses ve Kulaklık Ekipman Kategorisi

1- Bluedio Turbine Store

Bilgisayar veya telefon için kulaklık satan mağazalardan ve Aras Kargo ile üç ile yedi iş günü içinde teslimat yapılacağını belirtmişler.

2- Bluedio Official Store

Bilgisayar ve telefon için kulaklık satışı yapan mağazalardan ve Aras Kargo ile 3-7 iş günü içerisinde teslimat yapılacağını belirtilmiş.

3- Shop 3884004 Store

Bilgisayar ile telefon için kulaklık satan mağazalardan biri ve Aras Kargo ile en erken üç, en geç yedi iş günü içinde teslimat yapılacağını belirtmişler.

4- Bluedio in Russia Store

Bilgisayar ya da telefon için kulaklık satan mağaza ve Aras Kargo ile 3 ya da yedi iş günü içinde teslimat yapıldığı belirtmişler.

5- Bluedio Audio Equipment Store

Bilgisayar veya telefon için kulaklık aksesuarları kategorisi içinde satış yapan bir mağaza ile Aras Kargo yardımı sayesinde 3-7 iş günü içerisinde teslimat yapılacağını söylenmiş.

6- YouBest Store

Bilgisayar ve telefon için kulaklık satış yapan bir mağaza ve Aras Kargo‘yla 3-7 iş günü içerisinde teslimat yapılacağını belirtmişler.

Aliexpress Ev Geliştirme Aksesuarları Kategorisi

1- Usongshine Store

Türkiye Aliexpress kategorisinde ne satışı yaptıklarını pek anlayamasak bile sanırım üç boyutlu yazıcılar için motor satmaktalar. Elektronikle ilgisi olanlar bu konuyu daha iyi anlayabilirler.

Türkiye Gönderimli Mağazaları Bulmak

Dünyadaki en çok satış yapılan e-ticaret sitelerinden olan Aliexpress ülkemizde de hizmet veriyor. Aliexpress artık Türkiye deposunu da açtı. Bu şekilde artık çok daha rahat bir şekilde hizmet verecek. Aliexpress türkiye depo satışları olan mağazalar üzerinden her türlü ürünü almak mümkün. Yerel aliexpress depo sayesinde de artık ürünler daha kolay şekilde ve hızlı gelecek.

Türkiye deposu olan mağazalar arasında birçok ünlü mağaza yer alıyor. Bu mağazalardan ürün alacaksanız artık depo sayesinde ürünleriniz çok daha hızlı bir şekilde adresinize dek gelecek. Türkiye’de deposu olan ve Aliexpress web sitesi ile çalışan firmalar ürünlerini depoya gönderecek.

Bu depodan çok kolay bir şekilde ülkemizdeki müşterilerine dağıtım olacak. Eskiden depo olmadığından ürünler oldukça geç geliyordu. Bu nedenle de Aliexpress yönetimi bu durumu değiştirmeye karar vererek bir depo açmaya karar verdi. Alibaba express Türkiye için ürünleri bazı satıcılar vasıtası ile ülkede bulundurmaktadır.

3 yorumlar

 1. Dokumacı Ahmet

  Mini bilgisayar alsak gümrüğe takılır mı acaba cep telefonu gibi yasaklı mı bilgisayarlar

 2. YAVUZ BAŞARAN

  Siparişini girdiğim 101,15 tl lik bir ürünü bir hata yüzünden kilitlendi mesajı yüzünden 101,15 tl lik parayı tekrar gönderdim ikinci defa gönderdiğim paranın iadesini istiyorum ve sipariş ettiğim malı istiyorum.

 3. Neredeymiş bu mağazalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir