Aldatan Erkek Mutlu Olur Mu

Aldatan Erkek Mutlu Olur Mu?

Aldatan erkek mutlu olur mu? söz konusu olduğu zaman evinde mutlu olmayan erkek olarak düşünülmektedir. Aldatmak bir erkeğe mutluluk verir mi? Bu soruların yanıtları ancak aldatan erkekler tarafından bilinebilir. Aldatmak pek çok nedene bağlanabilmektedir.

Ancak temeldeki sebebi bir nevi doyumsuzluk ya da bazı psikolojik sorunlardır. Tek kadınla yetinememe, gücünü ispatlamak isteme, bazı durumlarda çocuk sahibi olamama gibi birçok neden aldatma sebebi olarak gösterilmektedir. Oysa aldatmayı meşrulaştıracak olan bir ifade bulunmamaktadır. Ancak evinde huzur bulamayan erkeğin karısını aldattığı düşüncesi toplumda en kolay çıkış yolu olarak değerlendirilmektedir.

Aldatan Erkek Mutsuz mudur?

Aldatan erkek mutsuz mudur? Bu sorunun cevabı birçok kişiye göre farklılık göstermektedir. Bir tanesi eşiyle mutlu olsa da bütün kadınlara sahip olmak ister. Öteki sırf heyecan aradığı için başka bir kadınla birlikte olmayı seçer. Bir tanesi profesyonel çapkındır ve gerçekte hiçbir kadına bağlanmak istemez.

Aslında aldatma ve mutluluk kavramlarını birbirine bağlamak açısından yanlış bir ifade olmaktadır. Çünkü mutluluk ya da mutsuzluk sadece ev içindeki ilişkiler ve aldatmanın kişiye mutluluk ya da mutsuzluk getireceği düşüncesi ile sınırlandırılamamaktadır. Bazen iş yüzünden eşlerin birbirini görememesi de aldatma sebebi olabilmektedir. Zorunlu sebeplerin iki insanı uzak düşürmesi ve zor zamanlarında kendine destek olan başka bir dost bulmuş olması bazen insanların farklı düşüncelere kapılmalarına sebep olmaktadır.

Yani, iş yaşamının günümüzde daha fazla yer kaplar hale gelmesi, uzun çalışma saatleri ve yurt dışı ya da şehir dışı iş gezileri bizi günümüzün laçka ilişkilerine sürüklemektedir. Bu durumda evinde çocuklarını büyüten ya da bir taraftan işini yaparken bir taraftan evinin sorumluluklarını aksatmayan kadın, kocası tarafından aldatılabilmektedir.

İş yaşamında farklı kadın tipleri ile muhatap olan erkek bir süre sonra kendi karısının yaşam şeklini demode bulmaya başlayabilir. Aynı şekilde iş yaşamında aktif olan bir kadının evinden işine işinden evine standart hayata sahip olan bir erkekten sıkıldığı görülebilmektedir.
Yukarıda saydığımız nedenler eşlerin birbirlerini aldatmalarına neden olabilmektedir.

Aldatmaların erkek tarafından yapılması genellikle erkeğin evinde mutsuz olduğunun düşünülmesine yol açmaktadır. Oysaki düzenli ilişkisi olan insanlar eşlerini aldattıklarında bu durum onlarda stres yaratmaktadır. Yani prensip olarak aldatan erkeğin mutlu olacağı pek tahmin edilebilir bir durum değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir